Ortak Drive’lar İçin Renklendirme Özelliği Kullanıma Sunuldu

Google Drive, bir çok insanoğlunun günlük hayatında ve iş hayatında çoğunlukla kullandığı bir bulut depolama sistemi. Bu hizmet yardımıyla kullanıcılar; bulutta doküman depolayabiliyor, dosya paylaşabiliyor ve iş donanması bitirdikleri kişilerle dokümanları düzenleyebiliyorlar.

Google Drive’ın “Ortak Drive” ismini verdiği ve birden fazla bireyin müşterek kullandığı Drive bölümlerinde ise bir çok özelleştirme şimdiye dek kullanılamıyordu. Bu konum birçok kullanıcı açısından mesele teşkil etse de Google, bu problemi çözmüş şeklinde görünüyor.

Daha renkli bir Drive:

Google Drive’da olan dosyaları ve klasörleri renklendirme özelliği nihayet ortak Drive’lara da geldi. Bu sayede artık tüm ortak dosyalarınızı türüne yahut ilişik olduğu kişiye bakılırsa renklendirebileceksiniz. Eskiden ortak Drive’a dosya attığınızda ve aradan bir müddet geçtiğinde o dosyayı bulmak oldukca yorucu olabiliyordu. Ek olarak artık ortak Drive’da dosya ararken aradığınız dosyanın rengi yardımıyla neticeleri daha süratli bulabileceksiniz.

Güncelleme, bugünden itibaren Google Workspace (eski adıyla G-Suite) ve şahsi hesapların hepsine geldi. Google bu güncellemenin dağıtımında da klasik güncelleme sistemini uygulayacak. Şu demek oluyor ki bu özelliğin tüm hesaplara yetişmesi 15 günü bulabilir.

Bu özelliğin ortak Drive’da fazla dosyası olan gruplar için ülkü olduğu söylenebilir. Sık sık ortak yahut şahsi biçimde Drive kullanıyorsanız sadece daha ilkin dosyalarınızı renkler ile kategorize etmediyseniz, yedi gün sonunuzu buna ayırıp bu tarz şeyleri düzenlebilir ve ileride yararını görebilirsiniz.

GÜNCEL TEKNOLOJİ BLOG WEB SİTESİ

güvenlik kamerası En aktüel teknoloji haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini ile alakalı problem yaşıyorsanız tam yerindesiniz. Teknoone.net size ihtiyac duyulan tüm verileri ücretsiz bir durumda sunacaktır. Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli