e
sv

Pentagon UFO’ları: Eski Savunma uzmanı, UFO’ların ‘ulusal güvenliğe tehdit olabileceğini’ söylüyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Pentagon, UFO’lara benzeyen şeylerle havada karşılaşmaları gösteren üç fotoğraf yayınladıktan sonra eski bir Savunma uzmanı konuştu.

UFO’lar ulusal güvenlik için bir tehdit olabilir ve bir uzman, 1969’da Mavi Kitap Projesi kapsamında “açık düşmanlık” ekarte edildiğinde ABD’nin “ağır” bir hata yaptığı konusunda uyardı.

Pentagon’un tanımlanamayan hava olaylarıyla ilgili raporu bugün yayınlandı ve ABD hükümetinin onlarca yıllık gözlemler hakkında bildiklerini ortaya koyuyor.

ABD Hava Kuvvetleri’nin soruşturması, Mavi Kitap Projesi, hiçbir UFO’nun ulusal güvenlik için bir tehdit olmadığını ortaya çıkardı, ancak Pentagon’un geçen yıl ABD Donanması’nın tanımlanamayan nesnelerle karşılaştığı iddialarını gösteren bir dizi video yayınlamasının ardından tartışma yeniden başladı.

UFO topluluğu içindeki şüpheciler, Rus veya Çinli ajanların donanma jetlerine yakın insansız hava araçları veya hipersonik füzeler uçurabileceğini düşünürken, “inananlar” dünya dışı faaliyetlerin daha uzaklarda olduğunu düşünüyor.

İngiliz Hükümeti adına UFO’ları araştıran eski bir Savunma Bakanlığı yetkilisi olan Nick Pope, tanımlanamayan hava olaylarının hem ulusal güvenlik hem de savunma sorunu olduğunu söyledi.

The Sun’a şunları söyledi: “İster Rusya’nın uçak gemilerine tehlikeli bir şekilde yakın bir yere insansız hava araçları gönderip göndermediği, ister gerçekten daha uzaklardan bir şey olsun, bu bir savunma ve ulusal güvenlik meselesi ve öylece görmezden gelemezsiniz.”

Raporu hazırlayan yetkililere yaptığı uyarıda şunları ekledi: “Tanımlanmadığını söyleyemezsiniz. Bundan daha iyisini yapmalısın. Onlarca yıldır inkar ve iftiraya uğradık.”

Cumhurbaşkanı Biden’ın ülkeyi korumak için “nihai sorumluluk” olduğu için konuyla ilgili halka hitap etmesi gerektiği konusunda uyardı.

Pope, 1969’da Mavi Kitap Projesi’nin bir parçası olarak UFO’ların ulusal güvenlik için bir tehdit olmadığı sonucuna vardıktan sonra ABD yetkililerini eleştirdi.

Soruşturma ayrıca, “sınıflandırılmamış” gözlemlerin dünya dışı araçlar olduğuna dair hiçbir kanıt bulunmadığını da ortaya koydu.

Dedi ki: “Bence bu çok büyük bir hataydı. Sanırım ortada açık bir husumet olmadığı için bu meseleden kendimizi kurtarabiliriz deme tuzağına düştüler.”

Pope, ABD’li yetkililerin kendi askeri pilotları da dahil olmak üzere bir dizi açıklanamayan manzara olduğu sonucuna varmaları gerektiğini ve soruşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Pentagon yetkilileri geçen yıl, UFO’larla “karşılaşmaları” gösteren bir üçlü dikkat çekici video yayınlamak için eşi görülmemiş bir adım attı.

Teğmen Komutan Alex Dietrich, San Diego’nun yaklaşık 100 mil güneybatısında bir grev grubuyla antrenman yaparken, o ve başka bir pilot gizemli nesne

Ve, Donanma Teğmen ryan mezar her gün kısıtlı hava sahasında uçan açıklanamayan uçan cisimler gördüğünü hatırladığını söyledi.

Eski MOD yetkilisi, anekdotların UAP’lerin “etkileyici” kabiliyetini ortaya çıkardığını, ancak niyetleriyle ilgili tam bir bilinmeyen olduğunu söyledi.

Dedi ki: “Bu şeylerin ne olduğunu bile bilmiyoruz. Yaptıklarını bir kenara bırakın.”

Pope, UAP hakkında bir değerlendirme yapmanın çok daha fazla “zor” ve “belirsiz” olduğunu çünkü bilinmeyenlerin çok olduğunu söyledi.

Eski MOD yetkilisi, Washington’un acele etmek ve “yapay” bir son teslim tarihini karşılamak yerine kapsamlı bir soruşturma yapmak için zaman ayırmaya çalışmasını umuyor.

ABD istihbarat topluluğunun, tanımlanamayan hava olaylarını araştırmakla görevlendirildikten sonra 25 Haziran’a kadar Senatörlere rapor vermesi bekleniyor.

Ancak, küresel ilgiye rağmen raporun yetersiz kalmasından korkuluyor.

Eski memur, halkın “pek çok şeyi” göremeyecekleri için “hayal kırıklığına uğrayacağını” düşünüyor.

Rapor tasnifsiz olacak, ancak halkın göremeyeceği gizli bir ek içerecek.

Pope, “İlginç malzemenin konacağı yerin gizli ek bina olacağını düşünüyorum” dedi.

Amerikalıların tek umudunun “dikkatsiz” bir Senatörün sonuçlarını potansiyel olarak sızdırması olduğu konusunda şaka yaptı.

Eski memur, özellikle istihbarat teşkilatları dünya dışı hipotezi dışlamazsa, sonuçların “tarih yazılabilir” olabileceğini söyledi.

Dedi ki: “Bence bu her şeyi değiştirir. Biz Kimiz? Evrendeki yerimiz nedir, nereden geliyoruz, hayatın anlamı nedir?

“Pek çok şeyi yeniden düşünmemiz ve orada düşündüğümüzden daha fazlasının olabileceğini anlamamız gerekecek.”

Pope, evrende yaşam olduğunu umduğunu ve uzaylılar fikrinin “daha ​​ilginç ve eğlenceli” olduğu için insanların ziyaret edildiğini düşünmek istediğini söyledi.

“Marslılar Ruslardan daha ilginç olurdu” dedi.

Bu makale ilk olarak Güneş ve izin alınarak yeniden yayınlandı

.

Kaynak Link

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

 1. akıllı teknoloji Akıllı Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
 2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir …
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli