e
sv

Petal Haritalar 2.0 Sürümü Yayınlandı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Kullanıcı tecrübesi göz önünde bulundurularak tasarlanan Petal Haritalar 2.0 sürümü, inançlı ve gerilimsiz bir seyahat imkanı sunarken, kullanıcıların navigasyon kullanımını da daha keyifli bir hale getirmeyi amaçlıyor. 2020’deki lansmanından bu yana 140’tan fazla ülke ve bölgede kullanıcılar tarafından beğeni toplayan uygulama, büyük kentlerde gerçek vakitli toplu taşıma güncellemeleri sağlıyor. En son teknolojiyle donatılmış yapısıyla, daha düzgün bir rota planlaması sunuyor.

Huawei, Petal Haritalar üzerinde gerçekleştirdiği en son yenilik ve güncellemeleri ile kullanıcılarına olan bağlılığını ve onların hayatlarını kolaylaştırmak üzere kusursuz yazılımlar sunmadaki kararlılığını gözler önüne seriyor.

HUAWEI Türkiye’nin Petal Haritalar Yöneticisi Enver Gül bahisle ilgili “Petal Haritalar 2.0 sürümündeki en son özellikleri ve yeni güncellemeleri duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Her vakit önceliğimiz, kullanıcılarımıza, kullanırken keyifli olacakları, heyecan verici güncellemeler sunmak. Seyahat esnasında navigasyon kullanımının gerilime sebep olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle de güncellemelerimiz, kullanıcılarımızın daha inançlı seyahat yapmasına yardımcı olurken, tıpkı vakitte seyahatlerini da keyifli ve gerilimsiz bir hale getiriyor” dedi.

2021 Ekim ayında 1. yıl dönümünü kutlayan Petal Haritalar, optimize edilmiş ve inançlı bir seyahat tecrübesini garanti eden özellikler getirerek, başkan bir navigasyon uygulaması olma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Tanınan haritalama ve navigasyon aracı olan Petal Haritalar 2.0, uygulama içerisinden gerçekleşecek tüm seyahatleri desteklemek için birçok yeni güncellemeye sahip.

Petal Haritalar, gelişmiş rota planlaması için sürüş tecrübesine ek olarak navigasyonu daha sıkıntısız ve hassas hale getiren Şerit Yönlendirmesi özelliği sunuyor. Yeni özellik, bir şoförün günlük olarak karşılaşabileceği olayları kapsayan ve karmaşık yol şartlarını hassasiyetle dikkate alan bir tecrübe imkanı tanıyor. Şerit Yönlendirmesi sayesinde Petal Haritalar, çok sayıda farklı şerit ve dönüş seçeneği içeriyor. Böylelikle, karmaşık kavşaklarla müsabakadan evvel ikaz vererek, kullanıcıları en uygun şeride yönlendiriyor. Bu sayede kullanıcılar için başlangıç noktasından varış noktasına kadar, inançlı ve meselesiz bir seyahat sağlıyor.

Petal Haritalar’ın en son sürümü, kullanıcıların ağ irtibatı olmadığında bile arama ve navigasyon fonksiyonlarını olağan halde kullanmasına imkan tanıyan, yesyeni bir Çevrimdışı Haritalar özelliği sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, daha evvel kaydettikleri haritaları kullanarak etraflarını keşfetmeye devam edebiliyor.

Petal Haritalar 2.0 sürümü ile telefonunuzda yer alan müzikçalar uygulamasına navigasyondan çıkmadan erişim takviyesi sunuldu. Bu sayede uygulamalar ortası geçiş yapma ihtiyacı de ortadan kalkmış oldu.

Petal Haritalar 2.0, daha parlak renkler, arttırılmış sokak ve mimari detayların eşliğinde daha fazla gerçeklik hissi sağlamak için, yepisyeni bir görünüm ve etkileşimli özellikleriyle birlikte geliyor. Özgün bir teknolojiyle hazırlanan plajlar, yeşil alanlar, dağlar ve çöller üzere doğal ortamlarla bir ortaya gelen taşınabilir harita tabanlı navigasyon, gerçek bir keşif tecrübesi haline geliyor.

Kullanıcıların, sokak ve yer isimlerini kolay tanımlayabilmesi için, yeni harita arayüzünde yaya geçitleri ve kaldırımların yanı sıra binalardan gelen gölgeler ve renk detayları, farklı tonlarla belirtiliyor. Petal Haritalar 2.0 sürümü, taşınabilir haritaya gerçekçi bir 3D görünüm verebilmek için binalarda, ağaçlarda, hava durumunda ve günün farklı saatlerinde ayrıntılı bir arayüz sunuyor. Böylelikle arayüzde bulunan her bir ayrıntı, kullanıcılara daha gerçekçi bir görünüm sağlıyor.

Petal Haritalar 2.0 ile geliştirilen ‘tek tıkla’ arama özelliği sayesinde, yakınlardaki tesisleri bulmak her zamankinden çok daha kolay. Seyahatle ilgili çok çeşitli hizmetler sunan bu özellik sayesinde, yakınlardaki akaryakıt istasyonlarını, restoranları, kafeleri, dinlenme tesislerini, ATM’leri, marketleri, tamirhaneleri ve bu uzun seyahatleri daha sıkıntısız hale getirmek için muhtaçlık duyulabilecek öbür hizmetleri basitçe bulmak mümkün.

Huawei’nin kullanıcıları için sıkıntısız ve kullanışlı bir tecrübe sunma konusundaki hassasiyetine de bir örnek olan, Petal Haritalar 2.0’ın etkileşimli özelliklerinden bir başkası ise uygulama içerisine eklenen hava durumu özelliği. Bu özellik ile hava durumu bilgisi, uygulama birinci açıldığında kullanıcıların karşısına çıkıyor. Böylelikle kullanıcılar, bulundukları bölgedeki hava durumu hakkında süratli bir biçimde bilgi sahibi olabiliyor.

Uygulamayı AppGallery’den indirmek için buraya, HUAWEI dışı aygıtlara indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli