e
sv

Pokemon Unite taşınabilir platformlara geldi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Pokemon Company ve Tencent Timi paydaşlığı ile Nintendo Switch için geliştirilen Pokemon Unite oyunu bu hafta taşınabilir platformlara geldi. Çapraz platform takviyesi ile 5v5 gayretler başlıyor. 

Pokemon Unite neler sunuyor?

Pokemon Go sonrasında en umut verici oyun olarak görülen Pokemon Unite, eğitimcilerin birbiri ile kıyasıya uğraşa giriştiği 5v5 maçlara sahne oluyor. Konseptin alıştığımız saf dışı bırakma ve Pokemon toplarını kazanma animasyonları motamot işlenmiş. 

Kısa bir eğitimin akabinde başladığınız 5v5 uğraşlar stadyumlarda gerçekleşiyor. Bir yandan rakip kadrosu öldürerek toplarını elde ederken öteki taraftan yapay zekâ düşmanları öldürerek skor yapacak topları toplamak gerekiyor. 

Her grubun bir skor alanı var ve düşman bu alan girdiğinde yavaşlıyor. Kendi alanında ise canı doluyor. Öldüğünde ise tekrar başlangıç noktasından oyuna dahil oluyor. Skor yaptıkça Pokemon karakteri ve vuruş hareketleri evrim geçiriyor. Oyunda gaye verilen müddet içerisinde skor yapacak topları toplayarak skor alanına bırakmak. 

Nintendo Switch üzerinde ikinci dönemi başlayan Pokemon Unite oyunu pek çok aktiflik ve turnuva ile mobilde de hareketli anlar yaşatacak. Çapraz platform dayanağı için Switch ve mobilde tıpkı hesabı kullanmak gerekiyor. 

Pokémon UNITE The Pokemon Company Aksiyon Fiyatsız 638M

Pokémon UNITE The Pokemon Company Oyunlar Fiyatsız 810,5 MB
 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli