e
sv

Pringles logosunu değiştirdi! Yeni logo reaksiyon topladı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Birinci olarak Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülen Pringles 30 yıllık logosunu değiştirme kararı aldı. Şirket uzun yıllardır maskotu olan Bay P’nin görünümünde değişikliğe gitti.

Yeni logoda Bay P’nin artık saçları olmayacak. Kaş ve bıyık tasarımı da değiştirilmiş. Bay P’nin klasik papyonu da logodan kaldırıldı. Yeni görünümde şirketin maskotu Bay P çağdaş bir emoji görünümü almış.

Pringles yıllardır tıpkı olan logosunu değiştirdi

Şirketin maskotu Bay P’nin özgün hali, birinci olarak 1967’de New York’ta Arch Drummond tarafından tasarlanmıştı. Maskot o vakitten beri global bir simge haline gelmişti. Bay P’yi görenler direkt olarak Pringles markasını anımsıyor. Maskot o kadar ünlü olmuştu ki bir periyot çizgi dizi The Simpsons’a konuk oyuncu olarak bile katılmıştı.

Şirketler artık logolarında daha sade bir dizayna gidiyorlar. Minimalist bir yaklaşım sergileyen şirketler ortasında böylelikle Pringles da katılmış oldu. Lakin logo markayı sevenler tarafından pek beğenilmedi. Logonun eski halinin daha gelişmiş şimdiki halinin ise ilerleyen vakte karşın geçmişten kalma üzere bir dizayna sahip olduğunu düşünenler var.

Şirket logonun renklerinde de sadeliğe yönelmiş. Daha evvel Bay P’nin kahverengi tonlarında olan bıyığı artık düz siyah olarak karşımıza çıkıyor. Logoyu beğenenler de mevcut fakat beğenmeyenlerin görüşünü, minimalist yaklaşım yapılırken fazla düz bir dizayna gidildiği tarafında.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli