e
sv

Redmi Note 11 serisi küresel için değişim geçirecek!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yeni Redmi Note 11 Serisi, Çin’in modellerin her birinde MediaTek işlemci içermiş bir halde birkaç hafta evvel sunuldu. Bu, kısmen, Xiaomi takipçileri topluluğu tarafından beğenilmese de, son söylentilere nazaran bu değişebilir.

Redmi Note 11 Serisi bildiğimiz üzere büsbütün farklı özelliklere sahip ve değiştirilmiş bir halde global pazara ulaşacak. Hemde tasarım ve donanım özellikleri değiştirilmiş olarak.

Küresel pazarda farklı tasarım ve performans

En son gelen raporlara nazaran, Redmi Note 11, Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro +, Qualcomm işlemcilerini, bilhassa de sırasıyla Snapdragon 695, Snapdragon 778G Plus ve Snapdragon 860/ 870’i içeren varyantlar ile global pazara ulaşacak.

Bu, her geçen gün daha da ağırlaşan elektronik bileşenlerin kıtlığı ile birlikte Qualcomm ile sağlanacak. Rapora nazaran, Xiaomi’nin şu anda sırf küçük bir MediaTek işlemci rezervine sahip olduğunu ve bunların yalnızca Çin’e gönderileceğini gösteriyor.

Şu anda yalnızca bekleyip bu durumun nasıl gelişeceğini görmemiz gerekiyor. Şu anda elektronik alanında değerli bir kıtlık kelam konusu. Yıl sonundan evvel Redmi Note 11 serisinin küresel pazara girdikten sonra nasıl olacağını doğrulayan yeni haberlerin gelmesi şaşırtan olmayacaktır.

Global çip derdinin kimi araba devlerinin üretimlerini durdurmasına neden olmuştu. Xiaomi’de kimi telefonlarında değişikliğe gitmiş aygıtlarında MediaTek işlemcileri kullanmaya başlamıştı.

Yeni tanıtılan seri hakkında ve bu işlemciler için ne düşünüyorsunuz? Sizce MediaTek ile mi ülkemize gelmeliler yoksa Qualcomm ile mi?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli