Resident Evil Village’ın QA Departmanı, Oyunun İlk Başta Savaşını Gerçekten Sevmedi

 

Capcom’un Resident Evil Köyü bu ayın başlarında piyasaya sürüldü ve Steam’de şimdiden rekorlar kırıyor. Sadece Resident Evil YouTube hesabında gösterilen bir videoya gore, oyunun dövüşü geliştirme esnasında muhteşem olmaktan fazlaca uzaktı. Video — “Resident Evil Köyü Yapımı – İç Mücadele” — geliştirme kadrosunun oyunu her insanın memnun olduğu bir duruma getirmek için iyi mi savaşım ettiğini ve COVID-19’un geliştirme üstündeki tesirini gösteriyor.Direktör Morimasa Sato’ya gore, “COVID-19’un niçin olduğu kendi haline yalıtım sebebiyle Capcom’da geliştirme tamamen durdu” ve Village üstündeki emek harcamalar bir ay süresince tamamen durduruldu. Ofise döndükten ve düşünmek için bir ay geçirdikten sonrasında, bütün takım “oyunu düzeltmeleri gerektiği” hikayesinde hemfikirdi.

Takım, bir odak oyuncu grubuyla oyunun demo versiyonunu paylaştığında, “Düşmanlar fazlaca agresifti, sadece oyuncular bu yüzden canlandırırken fazlaca fazla düşünmelerine gerek olmadığını gördüler” dedi.

Endişeleri Nitelik Garanti Müdürü Shutaro Kobayashi ile paylaşarak, “hakkaten kuvvetli bir negatif reaksiyon” aldığını ve “Oyunun içinde ne olduğu geliştirme kadrosunun düşündüklerinden tamamen ayrıldığını” ifade etti.Oyuncu tepkileri, oyunun “fazlaca fazla düşmanı bulunduğunu ve aşırı agresif olduklarını” ve kendilerini korumak için çaba sarfetmek için kafi mühimmata haiz olmadıklarını gösterdi. Proje Yöneticisi Tatsuo Isoko, oyunu oynamayı “reel bir çarpıcı söz” olarak tanımladı. Sadece eleştirilere karşın, Sato “Capcom’daki geliştirme üyelerinin dinleme hikayesinde mükemmel bir iş çıkardığını buldu”.

Takım, oyunun temasının “ölüm kalım mücadelesi” olmasını istedi, sadece oyun testlerinde daha fazlaca oyundan zevk alma mücadelesi benzer biçimde görünüyordu. Geliştiriciler, testçilerin endişelerini direkt duyduğundan, nitelik garanti ve geliştirme ekiplerini bir araya getirmek çözüm benzer biçimde görünüyordu.

Çözüm, Sato’nun açıklamış olduğu benzer biçimde, “aktörleri bir tek onlara agresif canavarlar atarak ürkü yapmak değil, (bunun yerine) saldırıya uğrayacakları ve saldırıya uğrayacakları hikayesinde paranoyak hale getirmekti. Sonrasında, bir hasım ortaya çıktığında, acımasızdır.”Resident Evil Village’ı küçümsememiş olsanız da olmasanız da, video senenin en büyük oyunlarından birinin perde arkasına bakmak için ne olursa olsun izlenmeye kıymet. Öteki Capcom haberlerinde, firmanın bir dördüncü rekor kıran yıl, Monster Hunter World var 17 milyondan fazla satıldıve bir Film yönetmeni Capcom’u suçladı Resident Evil Village için bir canavar tasarımı çalmaktan.

Liam Wiseman, IGN için Özgür Haber Yazarıdır. Onu Twitter’da takip edin @liamthewiseman

Kaynak Link

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

wordPress site hızlandırma

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli