e
sv

Sağlamlık Odaklı Özel Bir Apple Watch Duyurulabilir

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, piyasaya devam etmiş olduğu Apple Watch serisi ile akıllı saat pazarını büyük ölçüde domine ediyor olsa da daha spesifik Apple Watch modelleri ile daha fazlaca kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor olabilir. Apple ürünleri hakkında tutarlı bilgiler paylaşan güvenli bir kaynak olan Bloomberg’den Mark Gurman’a gore Apple, daha “sağlam” bir Apple Watch modeli piyasaya sürmeyi planlıyor.

Halihazırda satışta bulunan Apple Watch Series 6, paslanmaz çelik gövdesi ve 5 ATM su basıncına kadar dayanıklılığı ile görece sağlam bir akıllı saat olsa da bu konuda mutlaka zirvede yer almıyor. Gurman’a gore şirket, tıpkı Apple Watch SE, Nike Inc. yahut Hermes International benzer biçimde “özel” bir Apple Watch modeli piyasaya sürerek bu açığı kapatmayı amaçlıyor.

Paylaşılan bilgilere gore “sağlamlık” odaklı Apple Watch modeli, alüminyum, titanyum yahut paslanmaz çelik benzer biçimde hasar görmeye meyilli malzemeler yerine zorlu ortamlarda daha esnek ve sağlam bir duruş sunabilen kauçuk dış yüzey kullanmayı planlıyor. Kauçuk yüzey, Apple Watch’u hem darbelere bununla beraber suya ve toza karşı daha dayanıklı hale getirirken; bir yandan da sportif bir görünüme sahip olmasını ihtimaller içinde kılabilir. Dolayısı ile Apple, bu sağlamlık odaklı Apple Watch modeli ile başta yüzme olmak üzere daha gelişmiş fitness özellikleri sunabilir.

Apple, söz konusu akıllı saat ile özellikle ekstrem sporlara ilgi duyan kullanıcıları hedef alıyor. Bir tek şu an için böylesi sağlamlık odaklı bir Apple Watch modelinin piyasaya sürülüp sürülmeyeceği de kesinlik kazanmış değil. Apple Watch Series 7’nin lansman tarihi yaklaştıkça cihazın çıkış yapıp yapmayacağı yahut Apple’ın bu yeni “özel” Apple Watch modeli hakkında hangi yeni özellikler geliştirdiği hakkında daha fazlaca bilgi ortaya çıkacaktır.

Kaynak : https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-26/apple-considers-launching-rugged-watch-for-extreme-sports?sref=HrWXCALa

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli