e
sv

Samsung, 25W Kablosuz Süratli Şarj Aygıtını Galaxy S22 ile Piyasaya Sürebilir

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung, halihazırda Kablosuz Şarj Standı ve Duo Süratli Kablosuz Şarj Pedi üzere birçok kablosuz şarj aygıtının satışını gerçekleştiriyor. Bu aygıtların ortak özelliği ise hiçbirisinin 15W güç çıkışının üzerine çıkamıyor oluşu. Bununla birlikte, yakında çıkacak bir kablosuz şarj aygıtı, ABD Federal Bağlantı Komisyonu’ndan (FCC) kısa müddet evvel bir sertifika aldı. Sertifika, yeni şarj aygıtının daha süratli şarjı destekleyeceğini ortaya koyuyor. Şarj aygıtının alt kısmında yer alan bir diyagram, kabaca 25W’a eşit olan 9V/2.77A’lık bir giriş suratını gösteriyor. Model numarası ise EP-P2400 olarak tanımlanıyor.

Şarj aygıtının fotoğrafları ise Galaxy S21, Galaxy Note 10, Galaxy Buds Pro ve Galaxy Watch 4 olmak üzere dört farklı aygıtla test edildiği Radyo Performans Raporu’nda yer alıyor. Aşağıda yer alan fotoğraflarda da görülüğü üzere yeni şarj aygıtının köşeleri yuvarlatılmış. Ayrıyeten aygıt, bir yüzey üzerinde düz bir biçimde oturuyormuş üzere gözüküyor. Bu da Samsung’un öbür şarj aygıtlarının kimileri üzere dik bir standın varlığından kelam edilemeyeceği manasına geliyor. FCC evrakı, şarj aygıtının bir USB konektörüne sahip olduğunu doğruluyor. Lakin bu konnektörün, bir Type-C temas noktası olup olmadığı net değil. Samsung’un en yeni kablosuz şarj aygıtlarında, USB Type-C konektörler bulunuyor. Bu da mevcut konektörün de Type-C olabileceği mümkünlüğünü artırmakta.

Samsung’un daha yüksek süratlerde rastgele bir şarj aygıtının olmadığını ve mevcut şarj aygıtlarının hepsinin 15W ile hudutlu olduğu göz önüne alındığında, yaklaşmakta olan 25W kablosuz şarj aygıtı, şirketin 25W kablosuz şarj dayanaklı telefonlar üzerinde çalıştığının bir göstergesi olabilir. Geçmişte sızdırılan bir rapor, Galaxy S22’nin 25W süratli şarjı destekleyeceğini bildiriyordu. Bu da yeni şarj aygıtının Galaxy S22 ile birlikte kullanıma sunulabileceği manasına gelmekte.

Son olarak Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra’nın 45W süratli şarj dayanağına ulaşabileceğini belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli