e
sv

Samsung Galaxy A53, Geekbench Veritabanında Ortaya Çıktı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung Galaxy A53, şirketin bir sonraki premium orta sınıf akıllı telefonu olacak. Aygıt ile ilgili bilgiler uzun müddettir gündemdeki yerini koruyor. Birinci olarak dört ay evvel ortaya çıkan akıllı telefonun, bugüne kadar gelen süreç içerisinde tasarımı ve renk seçenekleri de dahil olmak üzere birçok teknik bilgisi sızdırılmış durumda. Bugün de akıllı telefonun işlemcisi ve bellek kapasitesi piyasaya sürülmeden evvel sızdırıldı.

Galaxy A53’ün ABD versiyonu Geekbench’in veritabanında ortaya çıktı. Veritabanı, telefonun işletim sistemini, işlemcisini, GPU’sunu ve RAM’ini gözler önüne seriyor. Aygıt, Android 12 çalıştırıyor üzere görünüyor ve Exynos 1200 işlemciyi kullanıyor. Akıllı telefon, Geekbench 5’in tek çekirdekli CPU testinde 690 puan ve çok çekirdekli CPU testinde 1.846 puan almış. Galaxy A53 ayrıyeten, 6GB RAM’e sahip olacak. Telefonun depolama kapasitesi ise şimdi bilinmiyor.

Aygıtta yer alan Exynos 1200 işlemci, sekiz CPU çekirdeğine sahip. Bu çekirdeklerden ikisi 2,4 GHz saat suratında çalışırken, geri kalanlar 2 GHz saat suratında çalışıyor. İşlemci ile ilgili farklı ayrıntılar ise işlemcinin iki jenerasyon eski olan ve oyun performansı kelam konusu olduğunda hayal kırıklığı yaşatabilecek ARM Mali-G68 GPU’ya sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu da taşınabilir oyuncular için olumsuz bir haber manasına gelmekte. Lakin yeniden de Samsung’un resmi açıklamasını beklemekte yarar var.

Samsung Galaxy A53 akıllı telefonun, Full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme suratına sahip 6,5 inç Harika AMOLED Infinity-O ekranı barındırması bekleniyor. Telefonda ayrıyeten, bir ekran için parmak izi okuyucusu, IP68 sertifikası ve stereo hoparlörler yer alacak. Lakin telefonda 3.5mm kulaklık girişinin bulunmadığını belirtelim. Telefonun art kısmında ise 64MP ana sensörden oluşan dörtlü kamera konseyimi bulunuyor.

Son olarak ay başında ortaya çıkan bir raporda, Galaxy A53’ün de su geçirmezlik sertifikası alacağının öğrenildiğini belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli