e
sv

Samsung, Galaxy S21 Serisi İçin One UI 4 Beta Programını Kullanıma Açtı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung Electronics, Galaxy S21 akıllı telefon serisinde (Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra) One UI 4 Beta programının başladığını duyurdu. Android 12 işletim sistemi (OS) tabanlı bir arayüz olan One UI 4, kullanıcılara taşınabilir tecrübelerinde birçok açıdan kontrol sunan yeni ve daha gelişmiş özelleştirme ve saklılık özellikleri sunuyor.

One UI 4 Beta programı, kullanıcılara One UI 4’ün yükseltilmiş özelliklerini resmi olarak piyasaya sürülmesinden evvel deneme imkânı sağlıyor. Samsung Galaxy S21 Serisi aygıtları olan muhakkak bölgelerdeki kullanıcılar aygıtlarındaki Samsung Members uygulaması üzerinden beta programına kayıt yaptırabiliyor. İştirakçiler, One UI 4’ün dizaynını ve yeni özelliklerinin ön izlemesini yaparak geri bildirim gönderebiliyor. Samsung, bu yıl piyasaya süreceği kesin ve optimize edilmiş güncelleme öncesinde, One UI 4 kullanıcı tecrübesine son halini vermek için beta programından topladığı bilgileri kullanacak.

Samsung’un One UI 4 kullanıcı arayüzü, kolaylaştırılmış ve akıcı etkileşim sunan pak ve şık dizaynıyla Galaxy akıllı telefonlar için bütüncül bir taşınabilir tecrübe sağlıyor. One UI 4 Beta iştirakçileri, kendileri için ülkü taşınabilir tecrübesi tasarlamalarına imkan tanıyan kapsamlı özelleştirme yeteneklerini ve zımnilik denetimlerini deneyimleyebiliyor. Bu sayede iştirakçiler ferdî gereksinimlerine ahenk sağlayabilen ve kendilerini söz etmelerine imkan tanıyan bir tecrübe yaşıyor.

One UI 4 sayesinde kullanıcılara her basamakta özelleştirme seçenekleri de sunuluyor. Varlıklı tema seçenekleriyle kullanıcılar ana ekran, simgeler, bildirimler, duvar kağıdı üzere birçok öge için yapılandırma araçlarına erişebiliyor, aygıtlarının görünümü ve fonksiyonelliği üzerinde diledikleri ayarları uygulayabiliyor. Tekrar tasarlanan ve güzelleştirilen widget’lar da birçok noktada kapsamlı özelleştirme imkanı sağlıyor. Kullanıcılar ayrıyeten daha geniş bir emoji yelpazesine tek bir noktadan basitçe erişebiliyor ve daha varlıklı bağlantı tecrübelerinin keyfine varmak için seçenekler ortasında zahmetsizce dolaşabiliyor.

Yeni One UI 4 arayüzü ayrıyeten, ayarlarının nasıl özelleştirildiğini ve daha şahsileştirilmiş bir taşınabilir tecrübe için datalarının tam olarak nasıl kullanıldığını kullanıcıların daha kolay anlamasına imkan tanıyan gelişmiş zımnilik ve müdafaa fonksiyonları de sunuyor. Kullanıcılar uygulamaların kamera ve mikrofon kullanımı müsaadeleriyle ilgili aldıkları ikazlar sayesinde, erişim vermek istemedikleri durumlarda müsaadeleri anında devre dışı bırakabiliyor. One UI 4 ayrıyeten Android 12’nin müsaade seçeneklerinin kapsamını da genişletiyor ve kullanıcıların sırf son 24 saat değil, son yedi gündeki müsaade geçmişlerini görüntülemelerini sağlıyor. Bu ortada kullanıcılar hem müsaadelerinin hem de uygulamalarının mevcut bilgi kullanım ölçüsünü görüntüleyebiliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli