e
sv

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra Teknik Özellikleri Sızdırıldı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung, Galaxy Tab S8 ismi ile amiral gemisi tablet serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, birinci kere Tab serisi aygıtlar altında bir Ultra varyantı tanıtacak. Galaxy Tab S8 serisinin üç modelden oluştuğu söyleniyor. Seride yer alacak üç model; Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra olarak listeleniyor. Bugün ortaya çıkan yeni bir sızıntıda, yaklaşmakta olan Samsung Galaxy Tab S8 Ultra tabletin detaylı özellikleri ortaya çıktı.

Galaxy Tab S8 Ultra, bugüne kadarki en büyük Samsung tablet olacak. Tabletin, 14,6 inçlik bir ekran sunması bekleniyor. Bahsi geçen ekran, WQXGA+ çözünürlüğe sahip olacak. Ekran ayrıyeten, 6,3mm çerçeve ve bir çentik ile piyasaya sürülecek. Çentik, tabletin ön kısmında ikili selfie kamerasını barındıracak.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, geçmişte Geekbench web sitesinde ortaya çıkmıştı. Geekbench listesi, amiral gemisi tabletin sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemci ve Adreno 730 GPU ile donatılacağını doğruluyor. Galaxy Tab S8 Ultra’nın ayrıyeten, üç bellek yapılandırmasıyla geleceği de belirtilmekte. Buna nazaran tablet; 8GB, 12GB ve 16GB bellek yapılandırmaları ile piyasaya sürülecek. Depolama açısından da müşteriler 128GB, 256GB ve 512GB yerleşik depolama kapasitesi ortasında seçim yapma seçeneğine sahip olacak.

Galaxy Tab S8 Ultra’nın, 13MP birincil sensör ve 6MP ultra geniş açılı lens içeren çift art kamera konseyimi sunduğu belirtiliyor. Tabletin ön kısmında, ultra geniş açılı lens de dahil olmak üzere iki adet 12MP sensör içerdiği belirtilmiş. Tablet ayrıyeten, 11.200mAh pil ve 45W süratli şarj takviyesi ile donatılacak.

Son olarak tabletin Android 12 tabanlı One UI 4.1 sürümü ile piyasaya sürüleceğini ve DeX dayanağını Galaxy Tab serisine getireceğini belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli