e
sv

Samsung, Katlanabilir Telefon Üretimini Artırmak İçin Binlerce Kişiyi İşe Alacak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung’un Vietnam’daki çeşitli fabrikalarına binlerce personel, mühendis ve farklı kollarda çalışacak işçi işe almak istediği bildiriliyor. VN Express’in verdiği bilgiye nazaran şirket, bu ay Bac Ninh eyaletindeki üretim tesisi için 1000 personel işe alacak. Bundan evvel Thai Nguyen’deki fabrikada 3000 çalışana yer veren Samsung, katlanabilir telefon serisindeki aygıtların üretimini hızlandırarak yılda 25 milyon adet Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip satmayı misyon edinmiş durumda.

Samsung ayrıyeten ilerleyen vakitlerde çıkaracağı yeni kuşak katlanabilir telefon modelleri geliştirme sürecine yönelik olarak Vietnam’ın başşehri Hanoi’de AR-GE merkezi kuracak. 220 milyon dolarlık merkezde 2200 ila 3000 ortasında mühendis ve araştırmacı istihdam etmeyi düşünen şirketin farklı ülkelerde de çalışma ortamı oluşturmak için faaliyete geçmesi beklenen. Samsung’un Vietnam genelinde altı üretim tesisi işletmekte olduğunu ve bu alanlarda 160.000’den fazla işçi çalıştırdığını da belirtmiş olalım.

Bunların yanında Vietnam, Samsung’un bulunduğu tek ülke değil. Geçen ay Hindistan’da 50.000’den fazla şahsa iş ortamı oluşturma kelamı verilmiş ve tıpkı vakitte Güney Kore için de benzeri bir teşebbüs planları hazırlanmıştı.

Samsung’un katlanabilir akıllı telefonları taşınabilir dalın geleceği olarak gördüğü yadsınamaz bir gerçek. Çünkü firma, bu aygıtları ana akım haline getirmek gayesiyle büyük yatırımlar yapıyor. Geçen ay Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3‘ün mağazalarda yerini almasıyla da piyasadaki yarışın nerelere uzanacağını görmüş olduk. Zira bu iki aygıt çıktığı hafta satış rekorlarına imza attı. Bunun ana sebebi ise katlanabilir telefon tecrübesinin vakitle ilgi alımlı hale gelmesinden kaynaklanıyor. Haliyle markaların bu ilgiyi pahalandırmak maksadıyla farklı katlanabilir telefon modelleri üzerinde çalışacağı aşikar.

Samsung’un atacağı öteki bir adım ise daha fazla kullanıcının katlanabilir akıllı telefonlara ulaşabilmesi için fiyat etiketlerini düşürmek olacak. Bunu gerçekleştirmenin tek yolu da üretim bandından çok daha fazla eser çıkarmak. Fabrikalardaki işçi sayısının artırılmasının temeli de üretim sınırının büyütülmesine dayanıyor. Önümüzdeki süreçte yapılacak atılımları daima birlikte göreceğiz. Mevzuyla alakalı niyetlerini yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli