e
sv

Samsung Neo QLED 8K TV’ler, Yenilikçi Özelliklerle Geliyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung Electronics, Neo QLED 8K TV’ler ile büyük ekranda üst seviye imaj ve ses kalitesi ile izleme tecrübesi yaşamak isteyenlerin gereksinim duyacakları birçok yenilikçi teknoloji sunuyor. Sahip oldukları inovatif teknolojilerle fiyatlarının tam manası ile karşılığını veren bu TV’lerde kullanılan Quantum Matris Teknolojisi Pro sayesinde ortam, eksiksiz biçimde aydınlatılmış bir konser ya da tiyatro salonu imgesine ve hissine sahip oluyor. TV’ler yenilikçi Quantum Küçük LED’ler sayesinde de derin siyah performansını artırıp detayları ortaya çıkararak imaj parlamasında büyük oranda azalma sağlıyor. Daha gelişmiş görsel detaylar sunan Neo Quantum İşlemci 8K da gelişmiş bir Yapay Zekâ ile 8K İmaj Yükseltme teknolojisi ile dikkat çekiyor. Bu teknoloji sayesinde işlemci, kaynaktan gelen manzara kalitesi nasıl olursa olsun 8K düzeyinde daha detaylı bir çözünürlük üretebiliyor.

Bir milyar hassas renk tonunu destekleyen Neo QLED, imajlardaki en parlak sahnelerin bile %100 Renk Hacmiyle izlenmesini sağlıyor. Üst seviye siyah ve parlaklık performansı sayesinde, bilhassa hem parlak hem de karanlık bölgelerin bulunduğu sahnelerde, manzaradaki tüm detaylar net olarak ortaya çıkıyor. 

Günümüzde TV izleme keyfini artırmak için imaj kalitesinin yanında olmaz olmaz bir özellik de üst seviye ses kalitesi. Bu TV’lerde yer alan Obje Takip Sistemli Ses Pro (OTS Pro) teknolojisi sayesinde izleyiciler, her sahnenin sesini o sahnenin gerçekleştiği noktadan duyabiliyor, şayet sahne yer değiştiriyorsa ses de sahneyle birlikte yer değiştiriyor. Böylece TV’nin merkezinden ve tüm köşelerinden gelen sesin her detayı izleyeni daha derinden sarıyor. İzleyiciler, TV’lerini nereye ve nasıl yerleştirdiklerinden bağımsız olarak da artık kusursuz sesin keyfini çıkarabiliyor.  Örneğin TV açıldığında oda ortamını tahlil eden özel bir teknoloji sayesinde ses ayarları en güzel biçimde otomatik olarak ayarlanıyor. Şayet gürültü nedeniyle TV’de söylenenleri duymak zorlaşırsa, ekrandaki sesler artırılarak net ve kolaylıkla duyulan konuşma seslerine dönüştürülüyor. Üstelik Neo QLED 8K TV’ler tüm bu ayarları izleyicinin bir şey yapmasına gerek kalmadan otomatik olarak yapıyor. 

Bu TV’lerin sonsuz tasarımı da şimdiye kadarki en ince profili sunuyor. Kenarları olmasına karşın siyah kenarları ortadan kaldıran Sonsuz Ekran, kullanıcıların izleme tecrübesinde gerçekçiliği yeni bir düzeye taşımasının yanı sıra iç yerlere büsbütün ince ve çağdaş bir görünüm katıyor. Kablo dağınıklılığının da önüne geçen dizayna sahip bu TV’ler özel askı aparatı sayesinde duvara çıkıntısız bir formda yerleştirilebiliyor.

Neo QLED, ofis bilgisayarını otomatik olarak tanıyarak ofis evraklarına süratli ve rahat bir halde erişme ve üzerlerinde çalışma imkânı da sunuyor. Kullanıcıların TV üzerinden iş arkadaşlarıyla birlikte Microsoft 365 evraklarının üstünde dahi çalışması mümkün oluyor. Dâhili Google Duo sayesinde de irtibat kurmak için sırf e-posta, ileti ya da öteki evraklara bağlı kalmak yerine uzaktan kumandadaki tuşa dokunarak çabucak tüm grupla birebir anda bir imajlı sohbet başlatılabiliyor. Böylelikle kullanıcılar, ofise gitmeden bir ofis toplantısının sunduğu tüm verimlilikten faydalanabiliyor.

Bu TV’ler yalnızca sinema yahut dizi izlemek için değil oyun oynamak için de harika bir alternatif olarak dikkat çekiyor. Daha fazla izleme alanı sağlayan daha büyük ve daha geniş TV ekranları, oyunculara en uygun oyun tecrübesini sunuyor. Oyunların optimize edilmeye gerek duyulmadan oynanmasını sağlayan Neo QLED 8K TV’ler hareketli sahnelerde sıra dışı bir netlik de sağlıyor.

Samsung Neo QLED 8K Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli