e
sv

Samsung, Otonom Araçlar İçin Dört Yeni Çipin Seri Üretimine Başladı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung, yarı iletken bellek yongaları üretiminde dünya önderi olma unvanını taşıyor. Şirket artık de yeni kuşak Samsung otonom araçlar için dört adet yeni çipin seri üretimine başladığını açıkladı. Şirketin yeni serisinde bir SSD, bir UFS depolama yongası, GDDR6 grafik belleği ve DDR4 RAM yer alıyor. Güney Koreli firmanın yeni 256GB PCIe Gen.3 NVMe SSD, 2GB DDR4 DRAM, GDDR6 DRAM ve 128GB UFS depolama eserleri, yeni jenerasyon araç içi bilgi-eğlence sistemleri için tasarlanmış.

Şirket, Samsung otonom araçlar için kullanılmak üzere yüksek çözünürlüklü haritaların, görüntü akışının ve 3D oyunların popülaritesinin arttığını belirtiyor. Şirketin yeni bellek yongaları ile hedeflediği şeyin de bu olduğu söylenmekte. Samsung’un 256GB BGA SSD’si 2.100MB/s sıralı okuma suratlarına ve 300MB/s sıralı yazma suratlarına sahip. Bu pahalar, şu anda arabalarda kullanılan eMMC depolama yongalarının sunduğu suratların sırasıyla 7 ve 2 katı olarak nitelendirilebilir.

Şirketin yeni 2GB GRRD6 DRAM eseri, pin başına 14GB/sn data transfer suratları sunmakta. Bu paha, karmaşık multimedya uygulamalarını, büyük ölçüde otonom sürüş verisini ve çoklu kamera girişlerini işlemek için epeyce değerli bir paha olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra, şirketin yeni otomotiv bellek eserlerinin AEC-Q100 kalifikasyonuna sahip olduğu belirtiliyor. Bu da global otomotiv güvenilirlik testlerini geçtikleri ve otomotiv yarı iletkenleri için değerli olan çok sıcaklıklarda çalışabilme yeteneklerine sahip olduklarını gösteriyor.

Son olarak Samsung’un yeni çipleri ne vakit kullanıma sunacağı ile ilgili şimdi bir bilgi paylaşmadığını belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli