e
sv

Samsung’dan katlanabilir Note modeli geliyor: Galaxy Flex Note

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Geçen ay Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni jenerasyon Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 katlanabilir akıllı telefonlarını tanıttı. Bu olaydan birkaç ay evvel ise bir vakitler tanınan olan Note serisinin piyasadan kaldırıldığı öğrenilmişti. Lakin, her şey o kadar kolay değil. Çünkü yakın vakitte Samsung, Flex Note ticari markasının tescili için müracaatta bulundu.

Patent, ekranla birlikte dışa gerçek katlanabilen geniş esnek ekrana sahip bir aygıtı tanımlıyor. Misal bir tahlili Huawei Mate X akıllı telefonda da görmüştük. Böylelikle ana ekran üç senaryoda kullanılabiliyor: Açık ve iki pozisyonda katlanmış formda. Patent görselleri ise başınızdaki soru işaretlerini giderecek cinsten.

Çıkış tarihi ile ilgili konuşmak için erken

Yeni akıllı telefonda, Galaxy Note serisi ile özdeşleşmiş olan S Pen için bir kısım yer alacak. Kalemin, akıllı telefonun gövdesindeki özel bir girintide manyetize olacağı varsayılmakta. Aygıtın bir öteki özelliği de yeni Galaxy Z Fold 3 üzere ekran yüzeyinin altına yerleştirilmiş çift ön kamera olacak.

Patent müracaatında bulunmasının, şirketin esasen bu türlü bir aygıt geliştirdiği manasına gelmediğini belirtmekte yarar var. Lakin bu hareket başlı başına Note serisi hayranlarında umut uyandıracak cinsten. Elbette katlanabilir Note’un kesin teknik özellikleri ve lansman tarihi hakkında konuşmak için şimdi çok erken.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli