e
sv

Samsung’dan üzen açıklama!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Herkes, neredeyse her kesimi etkileyen global çip badiresinin farkında ve akıllı telefon kesimi de sağlam bir darbe aldı. Dünya çapında akıllı telefon başkanı olan ve kendi çiplerini de yapan Samsung da bu çip krizinden etkilendi.

Açıklanan bir rapora nazaran Güney Koreli teknoloji devi Samsung, çip kasvetinin 2022’nin ikinci yarısına kadar devam edeceğine inanıyor. Rapor, geçen ay yaklaşık 30 ortak ve satıcıyla bu mevzuyu tartışan Samsung Mobile Şefi TM Roh’a atıfta bulunuyor. Samsung, yonga setlerinin ve RF yongalarının 2022 yılının ikinci yarısına kadar arz badiresi çekeceğini ve şirketin kıtlığı azaltmak için adımlar attığını kaydetti. Güney Koreli devi artık talaş üretim kapasitesini teminat altına almak için talaş dökümhaneleriyle yıllık mukaveleler için bastırıyor.

Samsung’dan üzen açıklama!

Şirket, şu anda iki haftalık tedarik stoğu yapan firmalar yerine dört haftalık çip tedariki stoklamak istiyor. Samsung’un çip külfetinin ortasında problemsiz operasyonlar sağlamak için gerekli adımları attığını görmek hoş.

Samsung, bu kıtlıklar nedeniyle bu yıl çok acı çekti diyebiliriz. Markanın Galaxy S21 FE modeli ertelendi ve artık Ocak 2022’de piyasaya sürülecek ve Galaxy S22 serisinin lansmanı Şubat ayına ertelendi. Bu durumun bir müddet daha bu türlü devam edeceğini ön gören şirket yeni yılda da çip kriziyle boğuşmak zorunda kalacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli