e
sv

Selfie çekerken uçurumdan düştü!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Adana’da, Varda Köprüsü civarında iki vatandaş selfie çekiyordu. Lakin selfie çekerken uçurumdan düştüler. Vatandaşlardan biri canını kaybederken oburu yaralandı.

Karaisalı ilçesindeki Varda Köprüsü civarında, uçurum kenarında selfie çekmek isteyen 26 yaşındaki M.S. ve 21 yaşındaki H.N.K. uçurumdan düştü. Vatandaşların düştüğünü görenler durumu direkt olarak yetkililere bildirdiler. Olay yerine gelen jandarma ve itfaiye grupları tüm uğraşlara karşın düşenlerden birini kurtaramadı.

Adana’da selfie çekerken uçurumdan düştüler

Sıhhat grupları düştüğü yerden çıkartılan iki şahıstan H.N.K’nin hayatını kaybettiğini duyurdu. Yaralı M.S. ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Toplumsal medya için canından olanların sayısı ne yazık ki artıyor.

Geçtiğimiz periyotta de çatı üzerinde görüntü çekerken düşen bir vatandaş gündeme gelmişti. Beşerler farklı fotoğraflar ya da görüntüler çekmek için sıradaşı şeylere başvuruyor. Lakin bu durumun sonucu her vakit hoş olmuyor. Bilhassa TikTok uygulamasındaki akımlara uymak isteyen gençler riskli yollara başvurabiliyor.

Geçtiğimiz devirlerde TikTok görüntüsü çekmek isterken tren altında kalan bir genç gündeme gelmişti. Ondan evvel de İtalya’da ufak bir kız “boğulma challenge” yaparken canından olmuştu. Toplumsal medyanın gençler üzerindeki bakısı, gençleri tehlikeli yollara başvurmaya yönlendirebiliyor. Bu durumun önüne geçmek isteyen yetkililer artık Instagram üzerinden gençlere “ara vermelerini” sağlayacak bildirimler gönderecek. Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Toplumsal medya uğruna canından olanlar için ne yapılabilir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli