Sina Afra’nın girişimi Tiko 65 milyon dolar yatırım aldı

Sina Afra’nın girişimi Tiko, A serisi yatırım turunda 65 milyon dolar yatırım aldı. Hatırlarsanız Sina Afra’nın gayrimenkul alım satım girişimi Evtiko, 2019’da Türkiye operasyonunu durdurmuştu. O dönemde firma, faaliyetlerine İspanya’da Tiko markasıyla devam edeceğini açıklamıştı.

Firmanın A serisi yatırım turu, Btov ve Rocket Web liderliğinde, Class 5 Ventures’dan Joel Ayala, geçmişte Voi ve Lime’da yöneticilik meydana getiren Noa Khamallah’nın katılımıyla gerçekleşti. Tiko yatırımı Avrupa’ya açılmanın ilk adımı olarak Portekiz pazarına giriş yapmak için kullanacak. Tiko, hem de şu anda 75 kişiden oluşan kadrosu genişletmeyi de planlıyor.

Sina Afra yatırım turunun peşinden şu şekilde konuştu:

Bu verimsiz bir pazar. COVID-19, insanların mülklere bakış açısını değiştirdi bundan dolayı bir bahçe istiyorlar, daha izole olmak istiyorlar, bundan dolayı mülk satışları düşmüyor. Satıcıları teknoloji odaklı bir çözümle güçlendirebiliyoruz.

Afra ek olarak ürettikleri teknoloji odaklı çözümün tesirini de paylaştı:

Büyümemizin sebebi teknoloji, bundan dolayı İspanya pazarında her gün 3 milyon veri noktası toplayabiliyor ve bereketli ve süratli bir halde fiyatlandırmak için makine öğrenimi algoritmaları uygulayabiliyoruz.

Tiko’nun, fiyat belirlemek için mahalli pazarı, mülkün konumu ve büyüklüğü şeklinde faktörleri değerlendirdiğini belirtelim. Kıta Avrupası pazarının büyük fakat yavaş bulunduğunu dile getiren Sina Afra laflarını şu şekilde tamamlıyor:

Her coğrafyanın her sene milyarlarca geliri var, bundan dolayı bunun %1’ine ulaşmak bile çok büyük.

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

  1. akıllı teknoloji Akıllı Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
  2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir … https://teknoone.net/en-iyi-android-kilo-verme-uygulamalari/

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli