e
sv

Snap, iPhone İçin Story Studio Uygulamasını Yayınladı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Tanınan toplumsal ağ Snapchat’in gerisindeki şirket olan Snap, iPhone kullanıcıları için Story Studio ismini verdiği yeni bir görüntü düzenleme uygulamasını duyurdu. Snap, yeni uygulamayı “içerik oluşturucuların Snapchat’te paylaşmak üzere gelişmiş, ilgi alımlı dikey görüntüler oluşturmasının süratli ve eğlenceli bir yolu” olarak tanımlıyor. Bu sayede, Snapchat uygulaması pek çok düzenleme aracı sağlamadığından içerik oluşturucular görüntülerini düzenlemek için daha gelişmiş araçlara sahip olması sağlanacak.

Düzenlemelerinizi tam olarak yanlışsız yapmak için kare hassas kırpma, bölme ve zamanlama araçlarını kullanmanız mümkün. Öykünüzü anlatmak için katmanlar ve başlıklar eklemek ve akabinde Snapchat’ten Sesler eklemek de elinizde. En yeni Lens’i denemek ve bir görüntüden başkasına yumuşak geçişler eklemek de yapabilecekleriniz ortasında.

Story Studio ile oluşturulan görüntüler, 60 saniyeye kadar uzunluktaki görüntüler için özel bir genel kısım olan Snapchat Spotlight’a yahut kullanıcının öykülerine direkt yüklenebiliyor. Ekim ayında Snapchat, kullanıcıları toplumsal ağda özgün içerik yayınlamaya teşvik etmek için nakit mükafatlar sunan “Spotlight Challenges” ile içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarına müsaade vermenin yeni bir yolunu duyurmuştu.

Story Studio uygulamasının App Store‘da fiyatsız olduğunu lakin şu an için yalnızca Kanada, ABD ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılar tarafından kullanılabildiğini belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli