e
sv

Son dakika! Dolarda şok düşüş!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dolar kuru bugüne rekor kırarak başlamıştı. 17 düzeylerinde süreç görmeye başlayan dolar haftanın birinci gününde akşam saatlerinde 17,99 düzeylerini zorladı. Bir saat kadar evvel 18’i dahi aşan dolar nihayetinde 18,15 düzeylerini bile görüp rekor kırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapmasıyla dolarda rekor bir düşüş gerçekleşti. Merkez Bankası’nın müdahalesi dahi olmadan dolar 18’in üzerinden 17,47’ye kadar geriledi.

Son dakika! Dolarda şok düşüş!

Bu hafta yeni bir rekor kıran dolar 18 düzeylerini dahi aştı. Doların 20’ye yaklaştığı kur herkeste panik havası yarattı diyebiliriz. Lakin akşam saatlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapmasıyla dolarda düşüş yaşandı. 18’i bile kıran dolar 17 düzeylerine geriledi. Üstelik bu düşüş Merkez Bankası’nın müdahalesi gerçekleşmeden oldu.

Doların 17 düzeylerine gerilemesi toplumsal medyada da gündem oldu. Rekor düzeylere ulaşan dolar yüzünden Türkiye gündemi bir müddettir hayli meşgul diyebiliriz. Artan enflasyon oranı ve döviz kurları bir müddettir herkesi zorlamış durumda. Merkez Bankası Aralık ayında da faizi 100 puan indirdiğinde dolarda yeni bir rekor yaşanmıştı. Geçtiğimiz ay 12 düzeylerinde seyreden dolar apansız 17 düzeylerine kadar geldi. Minimum fiyatın de açıklanmasının akabinde yükselen dolar ansızın düşmeye başladı. Siz bu hususta ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli