e
sv

Son Dakika: Hararetli Geçen 2022 Yılı Bütçe Görüşmeleri Sonlandı!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

TBMM Genel Heyetinde 2022 Yılı Merkezi İdare Bütçe Kanunu Teklifi ile 2020 Yılı Merkezi İdare Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin unsurlarının görüşmeleri en nihayetinde tamamlandı. Bugün ise bütçenin kapanış oturumu yapılacak.

TBMM Genel Şurasında 2022 Yılı Merkezi İdare Bütçe Kanunu Teklifi ile 2020 Yılı Merkezi İdare Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin hususlarının görüşmeleri artık tamamlandı.

TBMM’deki 2,5 ay süren bütçe görüşmelerinde bugün sona gelindi. Kurul safhasının akabinde, Genel Kurul’da 11 gün aralıksız olarak mesai yapıldı.

Bakanlar, kendi bakanlıklarına ilişkin 2022 yılı bütçelerini genel konseyde sunup savundu. Müzakereler ve soru karşılık kısımları ise tamamlandı.

2022 Yılı Bütçe Görüşmeleri Hararetli Geçti

Son olarak bütçe teklifinin tüm unsurları 14 saati bulan hararetli müzakerelerin sonucunda kabul edilmiş oldu. Bütçe görüşmelerine yaşanan ekonomik durumla bir arada hararetli konuşmalar ve bakanların hengameleri damga vurdu.

Ayrıyeten bütçe görüşmelerinde konuşma yapan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun konuşması da damga vurmuştu. Konuşması esnasında hararetin de bir oldukça yüksek olması Kılıçdaroğlu’nun komik bir el hareketi yapmasına sebeb oldu.

Görüşmeleri tamamlanan 2022 Yılı Merkezi İdare Bütçe Kanun Teklifi ile 2020 Yılı Merkezi İdare Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin tümü üzerinde siyasi partiler ve hükümet ismine son konuşmalar ve oylamalar bugün yapılıp sonlandırılacak.

Kapanış oturumu, Meclis Lideri Mustafa Şentop başkanlığında toplanacak. Yürütme ismine hükümet temsilcileri Genel Şura salonunda yerini almıl olacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli