Sony, Oyuncuları Taklit Edecek Bir AI Geliştiriyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni bir yapay zeka algoritması üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir patent ile tespit edilen algoritma, oyunseverleri yakından ilgilendiriyor olsa da biraz kafa karıştırıcı. Bundan dolayı bu yapay zeka, bir oyunseverinin hareket ve oyun algısını öykünmek ederek, o oyuncu yerine oyun oynayabiliyor. Peki böylesi bir yapay zeka geliştirildiğinde, bizim oyun oynanamıza gerek kalmamış mı olacak?

Yapay zeka algoritmasına ilişkin belgelerde yer alan bilgiler kafa karıştırıcı olsa da Sony’nin asıl amacı, muhtemelen kullanıcıların bir oyun canlandırırken kendilerinin yemeğe dalıp bu yapay zekanın oyun oynamasını sağlamak değil. Elbette şirket, söz konusu yapay zeka hakkındaki net bir açıklama yapmıyor bir tek ufak bir beyin fırtınası, bu tür bir yapay zekanın ne şeklinde alanlarda kullanılabileceğinin anlaşılabilmesini sağlıyor.

Yapay zeka büyük ihtimalle, geliştiriciler için tasarlanıyor

Mantık çerçevesi içinde düşündüğümüzde Sony’nin, bu yapay zeka algoritmasını geliştiriciler için tasarladığını rahatça söyleyebiliriz. Çünkü şirket, bu tür bir yapay zeka ile hem kendinin bununla birlikte diğeri oyun geliştiricilerin denetim aşamasında olan oyunlarını, gerçek oyuncuların davranış ve yaklaşımları ile denetim edebilir. Böylelikle gözden kaçan hata ve diğeri hususlar, fazlaca daha kolay bir şekilde tespit edilebilir.

Sony’nin hazırladığı bir patent ile anlattığı yapay zeka algoritmasının ne işe yaracağı şu an için bilinmiyor. Aslına bakarsak bir gün bu biçimde bir algoritmanın yayınlanıp yayınlanmayacağı da bilinmiyor. Yalnız söz konusu patent belgeleri, Sony’nin bazı şeyler üzerinde çalıştığının açık bir göstergesi. Bakalım bu teknoloji, bir gün oyunseverler yerine oyun oynamaya mı hizmet edecek yoksa karşımıza fazlaca daha hatasız oyunlar mı çıkacak.

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

  1. akıllı teknoloji Parlak zeka Teknoloji nelerdir ve Faydaları Nelerdir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
  2. Kilo Verme Uygulamaları En İyi Android Kg Verme Uygulamaları – TeknoONE 2021 Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak En İyi Kg Verme Uygulamaları Zayıflama uygulamaları, …
  3. twitter marketing Teknoone.net size ihtiyac duyulan tüm verileri ücretsiz bir durumda sunacaktır. Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır.
  4. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir yeniişler …
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli