Sosyal Medya Devi Tiktok’a 1,4 Milyar Euroluk Dava

Geçtiğimiz günlerde TikTok’taki bir akıma katılmaya çalışan iki çocuğun başına gelenleri sizlerle paylaşmıştık. Oldukça değişik vakalara sahne olan sosyal medya platformunu bir kısım fazlasıyla severken, öteki kısım tamamen ortadan kalkmasını istiyor. Pandemi nedeniyle yaşamın dijitale geçmesi, öteki sosyal medya uygulamalarının yanında TikTok’un da kitlesini oldukca arttırsa da platform, bu benzer biçimde sebepler yüzünden hala bir münakaşa mevzusu olarak varlığını sürdürüyor.

TikTok ile alakalı yeni bir haber Hollanda tarafınca geldi. Hollanda’da Piyasa Enformasyon Inceleme Vakfı’nın (SOMI) iddialarına gore TikTok, çocuk kullanıcılarının veri gizliliği ve güvenliğini dikkatsizlik ediyor.

Avrupa’daki 64 bin anne baba adına oluşturulan davada istenen miktar, 1,4 milyar euroyu aştı:

SOMI’nın açıklamalarına gore TikTok, veri kullanımına ait lüzumlu izinleri müsait halde almadı. Bunun yanı sıra açıklamalara gore platform, çocuk kullananların karşı karşıya gelme ihtimalinin olduğu zararı olan ya da müsait olmayan içerikler karşısında kafi koruma sağlamıyor. Bunlara ayrıca sosyal medya devinin gerekenden fazla kullanıcı verisi depoladığı da meydana getirilen açıklamalar içinde.

SOMI kurucularından Cor Wijtvliet, kendilerinin yanında alakalı AB kuruluşlarının da TikTok’a birçok mektup yolladığını ama netice alamadıklarını, zira de dava açtıklarını belirtti. TikTok tarafınca gelen açıklamadaysa şahsi veri güvenliğinin kurumun önceliklerinde yer almış olduğu ve bu amaçla 16 yaşından minik bireylerin anne babalarına, evlatlarının hesaplarına erişim imkânı sağlandığı açıklandı.

TikTok, daha ilkin benzer davalarla yüz yüze kalmıştı. Bu davaların çoğunluğunda, sosyal medya devinin reşit olmayan kullananların güvenliği için ek olarak çalmış olduğu belirtilmişti. TikTok’un, izinler ve toplanılan veriler hikayesinde daha saydam olması ve SOMI’nın açıklamalarında da bulunmuş olduğu suretiyle lüzumlu izinleri lüzumlu halde alarak kullanıcıları bilgilendirmesi isteniyor.

CURRENT TECHNOLOGY BLOG WEBSITE

security camera If you’re having bother with the most recent era information, rising technological gadgets and the intake of technological gadgets, you’re in the suitable position. Technoone.netgives you all of the knowledge you wish to have in a loose situation. Moreover, the  plugin  permits you to throttle HTTP requests on your website online .emergency alarm systemWordPress paid subject matters Development  Your Internet site with  WordPress Subject mattersWordPress free Themes When creating internet pages with WordPress, hundreds of open supply and paid subject matters burglar alarm systemYou might have the choice to choose between. F5 Era safety techniques andfire detection system

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli