e
sv

Spotify, podcast pazarına yatırım yapmaya devam ediyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Spotify, podcast yatırımlarına devam ediyor. Şirket, radyo yayıncılarına mevcut ses içeriklerini isteğe bağlı olarak podcast içeriğine dönüştürmeyi kolaylaştırmak için özel bir araç sunan Avustralya merkezli Whooshkaa‘yı satın aldığını duyurdu.

Spotify’dan podcast yatırımları

Spotify, bir müddettir podcast teknolojileri pazarındaki şirketleri bünyesine dahil ediyor ve platfoma her geçen gün yeni podcast özellikleri ekliyor. Podcast barındırma ve reklam şirketi Megaphone ve podcast keşif platformu Podz’u satın alan şirket, birebir vakitte Gimlet , Parcast ve The Ringer üzere podcast stüdyolarını da şirkete ekledi. Spotify’ın bu alanda son atılımı ise Whooshkaa oldu.

Şirket, satın aldıkları Whooshkaa’nın teknolojilerini, geçtiğimiz yıl 235 milyon dolara satın aldığı Megaphone’a entegre edeceklerini açıkladı. Spotify’ın blog gönderisinde: “Whooshkaa’nın yayından podcast’e teknolojisinin Megaphone’a entegrasyonuyla radyo yayıncıları, mevcut ses içeriklerini bir podcast’e daha kolay ve süratli bir biçimde dönüştürebilecek ve yayıncılar, Megaphone’un sanayi başkanı, farklılaştırılmış araç ve teknoloji paketine erişebilecekler.” sözleri yer aldı.

Spotify, Whooshkaa’yı satın almasının ayrıntılarını açıklamadı lakin şirketin podcast pazarında yatırım yapmaya devam edeceği belirtildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli