e
sv

System Shock Remake, 2022’de Çıkış Yapacak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Uzun bir müddettir geliştirilmekte olan ve son periyotta geliştirme sürecine dair pek haber alamadığımız System Shock Remake ile ilgili yeni haberler paylaşıldı. PC Gamer’ın paylaştığı habere nazaran, System Shock’un yine imalini geliştiren NightDive Studios, oyunun dağıtımı için Koch Media’nın geçen yıl kurulan bir departmanı olan Prime Matter ile iş birliği yaptı. Bununla birlikte oyunun 2022 yılı içerisinde çıkarılacağı duyuruldu ve System Shock Remake için yeni ekran imajları paylaşıldı.

Nightdive Studios CEO’su Stephen Kick, bunun Nightdive’ın birinci harici yayıncılık mutabakatı olduğunu, Nightdive Studios’un büyümesinde değerli bir adımı temsil ettiğini söyledi ve şunları ekledi:

“Hem dijital hem de fizikî eser formatlarında dünyanın her yerindeki hayranlara, bilhassa de Kickstarter’daki binlerce destekçimize olan taahhütlerimizi tam olarak yerine getirmemize imkan tanıyacak.”

Birinci olarak 1994 yılından çıkış yapan System Shock, 2072 yılındaki asi bir uzay istasyonu yapay zekasının öyküsünü anlatan bir oyundu. Bilim-kurgu oyunu kısmen başarılı bulundu ve 1999 yılında devam oyunu System Shock 2 piyasaya sürüldü.

System Shock, birebir vakitte görüntü oyun tarihindeki en unutulmaz berbatlardan biri olan SHODAN’ı da barındırıyor. Alışılmış ki SHODAN, oyundaki baş düşmanımız olan asi yapay zekadan diğeri değil. Bununla birlikte orjinal oyunda SHODAN’ı seslendiren Terri Brosius, System Shock Remake’te de yer alıyor. Tıpkı vakitte Nightdive Studios, özgün System Shock’u geliştiren grubun öteki üyeleriyle de yakından çalıştığını tabir ediyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli