e
sv

Taahhütsüz İnternetin Avantajları

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Telekom kesimindeki tüm operatörler hizmetlerini kullanıcıya uzun taahhütler (12-24-27 ay) karşılığında satıyor. Bunu da “sabit fiyat” garantisi vererek tüketiciye sunuyor. Bu formda kullanıcı bu mühlet boyunca ödeyeceği paranın değişmeyeceğini düşünüyor, kendisine dayatılan hudutlu sürat hizmetiyle yetinmek zorunda bırakılıyor. Halbuki taahhüt mukavelelerinde operatörler “fiyat değişikliği hakkını gizli tutar” unsuru mevcut. Çeşitli sebepler yüzünden operatöründen ayrılmak istediğinde karşısına çıkarılan “taahhüt cayma bedeli” ise kalan müddete bağlı olarak astronomik sayılara ulaşıyor.

İnternet servis sağlayıcıları, taahhüt ile birlikte, gelişen altyapılara karşın düşük süratlerde hizmet almanıza, sorun yaşamanız durumunda abonelik iptali yapamamanıza sebep oluyor. Vaat edilen suratı alamamanız durumunda farklı bir operatöre geçmek isterseniz, maalesef mukaveledeki taahhüt müddetiniz boyunca aboneliğinizi fiyatsız iptal ettirme seçeneğiniz yok.

Buna karşın aboneliğinizi bitirmek isterseniz, operatörün “pek de görünür olmayan” indirim fiyatları ve ceza fiyatını ödemek zorunda kalırsınız. Bu meblağ, taahhüt müddetince ödeyeceğiniz faturaların üstüne de çıkabilir.

Türkiye’deki servis sağlayıcıların birçok taahhütlü paketlerle hizmet sağlıyor. Lakin bu paketler suratları ve fiyatları ile kullanıcıları şad etmeyebiliyor. Bu sebeple rastgele bir operatörün taahhütlü hizmetini almadan evvel uygun düşünmenizi öneriyoruz. Aksi halde geri dönüşü hayli zahmetli.

Kimi operatörler taahhütlü hizmetlerinin yanında taahhütsüz hizmetler de sunuyor. Lakin, bu taahhütsüz hizmetlerin fiyatları başkalarına nazaran daha yüksek olduğu için birçok kullanıcı taahhüt vermeyi seçiyor. TurkNet ise büsbütün taahhütsüz paketleriyle bu problemlerin üstesinden gelmeyi amaçlamış.

TurkNet, ayda 99.90 TL’ye istediğiniz vakit hizmetinizi sonlandırma ayrıcalığı olan taahhütsüz internet hizmeti veriyor. Üstelik bu fiyat seviyesinde öbür operatörlerde 35 Mbps civarı paketlere erişebiliyorken, TurkNet’te altyapınız desteklemesi durumunda GigaFiber hizmetiyle 1000 Mbps üzere suratlara erişmeniz mümkün. Yani altyapınız azamî hangi suratı destekliyorsa siz, bu fiyata o suratı kullanabiliyorsunuz.

TurkNet her vakit daha uygun fiyatlar sunmayı amaçlıyor. Alışılmış ki ülkemizin kaidelerine ve ekonomik durumuna nazaran fiyatlandırmalarda değişiklik olması da mümkün ama 1000 Mbps suratı 99.90 TL’ye sattıklarını göz önünde bulundurarak, hakkaniyetli fiyatlar sunduklarını söyleyebiliriz. Rastgele bir fiyat güncellemesi yaptığında da değişiklik oranları enflasyonla paralel ilerliyor yani asgarî oranlarda tutuluyor.

Ayrıyeten TurkNet, kullanıcılarına evvelden haber vermeden, yani sürpriz olmadan fiyat değişikliği yapan bir firma değil. Muhtemel bir zarurî artırım da olsa, fiyat indirimi de olsa, rastgele bir sürprizle müsabakadan değişiklikle ilgili bilgilendiriliyorsunuz. Zati taahhütsüz bir hizmet olduğu için fiyatla alakalı bir değişiklik olduğunda şad olmazsanız zahmetsizce iptal edebiliyorsunuz.

Öbür Operatörden geçiş süreçlerinde rastgele bir suram fiyatı alınmıyor.

Konutunuzda şu anda bir internet hizmeti almıyorsanız, TurkNet’ten alacağınız hizmeti başlatmak için yeni çizgi tesisinde kurulum hizmeti veriliyor. Bu hizmet kapsamında art planda yapılması gereken tüm yeni sınır tesisi süreçleri gerçekleştiriliyor. Meskeninize kadar geliniyor, tüm irtibatlarınız yapılıyor ve internet hizmetiniz kuruluyor. Bu hizmet sayesinde, en sağlıklı halde mesken içi kablolarınızın çekilmesini ve ileride oluşabilecek arızaların önüne geçilmesi sağlanmakta.

Binanızdaki ankastre kutusundan dairenize kadar olan temas için de kablo çekilmesi gerekiyorsa, metre başına kablo fiyatı alınarak bu iş de hallediliyor. Metre başına kablolama ödemesi gruplara elden yapılıyor. Ayrıyeten internet hizmetinize ek olarak telefon hizmeti de aldıysanız birebir halde onun da tüm süreçlerini ve denetimlerini yaptıktan sonra size teslim ediliyor.

TurkNet’e geçmek için taahhüt bitiş tarihinizi beklemenize gerek yok! Öteki operatörden geçişlerde Taahhüt Cayma Bedelinizi 120 TL’ye kadar TurkNet karşılıyor.

Aktivasyon süreçleriniz tamamlandıktan sonra, taahhüt cayma bedelinizin 120 TL’ye kadar ödenebilmesi için eski operatördeki taahhüt bozma faturanızın aslını ya da kopyasını Online Süreçler veya Taşınabilir Uygulama üzerinden göndermeyi unutmayın. Denetim ettikten sonra, 120 TL’ye kadar cayma bedelinizi 6 ay içinde size her ay indirim sağlanarak karşılanacak. Kampanya hem bilgi (internet) hem de ses (telefon) hizmeti taahhüt cayma bedelini kapsıyor.

Özgür İrtibat aboneleri diledikleri vakit rastgele bir cayma bedeli ve sürprizle müsabakadan aboneliklerini sonlandırabilir. Yalnızca kullanmış olduğunuz internetin fiyatı size yansıtılır.

Bir de birinci ay ayrılırsanız Suram Hizmeti fiyatı size iade edilir. Verilecek suram hizmetinin bedeli kredi yahut banka kartı ile otomatik ödeme talimatı verilerek yapılan aboneliklerde 75 TL (üç ay boyunca ayda 25 TL) öteki aboneliklerde 108 TL (üç ay boyunca ayda 36 TL) olarak faturanıza yansıtılır. Şayet birinci ay çıkarsanız bu hizmetin fiyatı, faturanızı ödemişseniz size iade edilir. Ödememişseniz ödemenize gerek yoktur. Lakin birinci 34 günden sonra TurkNet’ten aldığınız hizmeti iptal ederseniz, Heyetim Hizmeti fiyatı size iki ay için ayda 36 TL olarak faturanıza yansıtılmaya devam eder.

TurkNet’ten modem aldıysanız ve taksitleri devam ediyorsa, kredi kartı ekstrenize aylık taksit fiyatınız, taksit mühleti bitinceye kadar yansıtılır.

Artık daha net bir örnek verelim. Faturalama periyodunuzun her ayın ikisinden ikisine olduğunu varsayalım. TurkNet’i Ocak, Şubat ve Mart ayında kullandınız ve faturalarınızı ödediniz. Fakat Nisan ayının 15’inde hizmetinizi iptal ettiniz ve kullanımınız sona erdi. Size 2 Nisan’ı takip eden birkaç gün içerisinde yollanılan faturanızı iptal edene kadar ödemediyseniz ödemeniz gerekiyor. TurkNet de 2 Nisan – 2 Mayıs ortasını kapsayan faturanızın kullanmadığınız (Nisan ayının 15’inde iptal ettiğiniz için) kısmını tarafınıza iade eder ve yalnızca Nisan ayı içinde kullandığınız gün kadar sizden fiyat almış olunur.

Türkiye’nin başarılı servis sağlayıcılarından olan TurkNet, kendi altyapısıyla kullanıma açtığı TurkNet GigaFiber hizmetini 99.90 TL’ye sunuyor. Üstelik vaat edilen 1000 Mbps’e kadar olan sürat sadece download yani indirme suratında değil, upload yani yükleme suratında da kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

TurkNet GigaFiber hizmeti, TurkNet’in başka hizmetlerinde olduğu üzere taahhütsüz bir hizmet ve farklı bir operatörden geçmeniz durumunda taahhüt cayma bedelinin bir kısmı da TurkNet tarafından karşılanıyor. Adresinizde TurkNet GigaFiber olup olmadığını öğrenmek için çabucak altyapınızı sorgulayabilir, akabinde aboneliğinizi online olarak başlatabilirsiniz.

TurkNet’li olmak için birinci olarak internet hizmeti almak istediğiniz adreste altyapı sorgulama yapmanız gerekiyor. Bu sorgu sonucunda altyapınızda alabileceğiniz azamî suratı görebilir ve aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Türkiye’nin başarılı internet servis sağlayıcılarından olan TurkNet, kullanıcılarına oturdukları yerden kolay ve zahmetsiz müracaat imkânı tanıyor. Bu noktada müracaat adımlarınızı da dijital olarak 3 adımda gerçekleştirebiliyor ve süreçleri Online Süreç Merkezi’nden takip edebiliyorsunuz. Bu sayede abonelik süreci anlık olarak Online Süreç Merkezi veya TurkNet Taşınabilir Uygulaması üzerinden takip edilebiliyor.

Pekala tüm bu etaplar nasıl gerçekleştiriliyor? Tüm bu süreçler için “3 Adımda Nasıl TurkNet’li Olurum?” isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Halihazırda bir internet aboneliğiniz varsa, aboneliğinizi iptal ettirmeden kolaylıkla TurkNet’e geçebilirsiniz. Nasıl mı?

TurkNet, öbür operatörlerden geçmek isteyen kullanıcılar için, mevcut aboneliklerini iptal ettirmeden TurkNet’e geçiş kolaylığı sunuyor. Süreçlere başlamadan evvel, TurkNet ile alabileceğiniz tarifeyi, altyapı sorgulaması ile öğrenebilirsiniz.

TurkNet başvurusu öncesi altyapı nasıl sorgulanır?

Türkiye’nin önde gelen internet servis sağlayıcılarından olan TurkNet, internet başvurusu öncesinde altyapınızın hangi teknolojiyi desteklediği ve hangi suratı desteklediğini belirten bir altyapı sorgulama sistemine sahip. Bu sistem sayesinde adresinizdeki altyapının ADSL/VDSL ya da Fiber olup olmadığını ve desteklediği azamî suratı görebilirsiniz.

TurkNet’in altyapı sorgulama sistemi iki formda çalışıyor; adres ile sorgulama ve sabit telefon numarası ile sorgulama. Altyapı sorgulaması hakkında daha fazla ayrıntı için “TurkNet Altyapı Sorgulaması Nasıl Yapılır?” makalemize ve görüntümüze göz atabilirsiniz.

Altyapımızı sorguladığımıza nazaran, gelelim operatör değiştirme süreçlerine.

Müşteriler internet sitesindeki müracaat adımlarını uygulayarak yahut telefon üzerinden müracaat formülünü kullanarak TurkNet’e geçişleri için birinci adımı atıyor. Akabinde TurkNet, müşteriler için tüm geçiş sürecini yöneterek zahmetsiz bir geçiş süreci sunuyor. Bu sayede size ayrılan mevcut portu kaybetme riski olmadan ve internetiniz neredeyse hiç kesilmeden geçiş yapabiliyorsunuz.

Bununla birlikte, TurkNet’e geçen kullanıcıların mevcut internet servis sağlayıcı operatörlerindeki cayma bedellerinin 120 TL’si de TurkNet tarafından ödeniyor.

Sizin hiç yerinizden kalkmanıza gerek yok. Mevcut internet aboneliğinizi iptal etmeden TurkNet’e geçiş yapabilirsiniz. Birinci olarak müracaatınızı yapıyorsunuz, akabinde kurye ile kapınıza gelen operatör değişikliği evraklarını imzalamanız kâfi. TurkNet, sesli onayınızı aldıktan sonra değişiklik talebinizi operatörünüze iletiyor ve 48 saat içerisinde bu talebe yanıt verilerek geçişiniz tamamlanıyor.

Farklı operatörlerden geçiş süreci de daha evvel anlattığımız “3 Adımda Nasıl TurkNet’li Olurum?” rehberimizdeki ile emsal ilerliyor. Abonelik başvurusu süreçlerine geçmeden evvel altyapı sorgulaması yaparak geçebileceğiniz tarifelere ve kullanabileceğiniz sürat ölçüsüne göz atabilirsiniz. Şayet Kablonet, Superonline fiber yahut Vodafone fiber altyapısı üzerinden hizmet alıyorsanız direkt geçiş süreci olmuyor. Operatör değişikliği için hizmetinizi iptal ettirip, altyapınızın uygunluğuna nazaran TurkNet’e müracaat yapabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için: İnternet İptal Ettirmeden TurkNet’e Nasıl Geçilir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli