e
sv

Taban fiyat 2022 için son toplantı!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Artan dolar kuru ve hayat kurallarının zorlaşması taban fiyatin ne olacağı konusunda soruları da akıllara getirdi. Daha evvel yapılan toplantılar sonucunda kaba taslak fikirler sunulmuştu. DİSK birinci olarak taban fiyat için 5200 TL isterken toplumsal medyada 6000 TL beklentisi başlamıştı.

Lakin 2022 minimum fiyat belirleme toplantılarında çıkan anketler bu beklentilerin yanından bile geçemedi. Bir taraf 3100 talep ederken personeller en az 3900 olmalı istikametinde fikir meyan etmişti. Yeni yıl gelmeden açıklanacak olan minimum fiyat için son toplantı bugün yapılacak

Taban fiyat 2022 için son toplantı!

Milyonları ilgilendiren minimum fiyat görüşmelerinde dördüncü ve son toplantı olan görüşme bugün yapılacak. Çalışanların beklentileri taban fiyatin 4000 TL’nin altında olmaması tarafında. Bugün erken saatlerde doların 14 TL’yi gördüğü iktisatta yaşamak epey sıkıntı olduğundan bu beklenti hayli makul.

Daha evvel toplumsal medyada doların artışı ile birlikte her şeye gelen artırımlar paylaşılmıştı. Bilhassa tuvalet kağıdına yapılan artırım olay olmuştu. Bu nedenle taban fiyatın 4 bin liranın altında kalmaması için vergi indirimi, prim dayanağı başta olmak üzere çok taraflı bir çalışma kelam konusu. Brüt 3577 lira olan taban fiyattan alınan prim ve vergi meblağı 751 lirayı buluyor.

Şu anda tüm gözler son toplantıya çevrilmiş durumda. Çıkan sonuç neticesnde milyonlarca çalışanın 2022 yılı için maaşı belirlenecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli