e
sv

Tarentum, Boğaziçi Ventures’tan 1,4 milyon dolar yatırım aldı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Özellikle yenilenebilir enerji ve oyun sektörlerine yapay zeka ve makine öğrenmesi odağında çözümler geliştiren bir girişim olarak karşımıza çıkan Tarentum‘dan sizlere daha önce bahsetmiştik. ABD açılmayı hedefleyen girişim, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Edindiğimiz bilgilere bakılırsa teknoloji şirketlerine yatırım gerçekleştiren fonlar kuran ve yöneten Boğaziçi Ventures, fintech, dijital esenlik ve perakende teknolojileri alanlarındaki erken hiyerarşi girişimlere odaklanan BV Growth yatırım fonu aracılığı ile Tarentum girişim şirketine 1,4 milyon dolar yatırım yaptı. Hatırlatmak gerekirse Tarentum, 2019 yılının Ocak ayında 4 milyon TL tohum yatırım da almıştı.

2017 yılında Oğuz Silahtar, Bora Tokyay ve Gün Makinabakan tarafından kurulan Tarentum, şu an için 27 kişilik bir ekibe sahip. Tarentum’un müşterileri içerisinde ise Netmarble, Masomo, Yemeksepeti, Borusan-Enbw, Enerjisa, Aydem, Sanko Enerji gibi önemli firmalar yer alıyor.

Tarentum olarak kuruldukları günden bugüne kadar Türkiye’de farklı sektörlerde lider şirketlere makine öğrenmesi ve yapay zeka çözümleri sunduklarını belirten Tarentum kurucu ortağı Oğuz Silahtar, son olarak 3 yıldır hizmet verdikleri oyun ve enerji sektörlerine odaklanma kararı aldıklarını da paylaştı.

Tarentum’un geliştirdiği ürünün gerçekleştirdiği optimizasyon desteği ile firmalara para kazandıran bir çözüm olduğunu ve bu ürünü herkesin edinim etmek isteyeceğini belirten Boğaziçi Ventures kurucu ortağı Barış Özistek, Tarentum’un sunduğu çözümün kendisini oldukca heyecanlandırdığını ve ekibin unicorn olacağı günü sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

 1. akıllı teknoloji Akıllı Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
 2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir … yeniisler.net
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli