e
sv

TCL katlanabilir telefon projesini neden iptal etti!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

TCL, Project Chicago ismi altında katlanabilir bir aygıt piyasaya sürmeyi planlıyordu. Bilhassa son vakitlerde ortaya koyduğu prototipler büyük beklenti oluşturmuştu. Lakin şirketin bu yolda devam eden süreci birtakım problemler nedeniyle yeterli sonuç vermedi.

TCL’nin piyasadan çekilmesinin nedeninin Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3′ün piyasaya sürülmesi olduğu tezler ortasında. Bunun nedenlerinden birinin, şirketin bu telefonları karşılayabilecek ucuz ve rekabetçi bir aygıt ortaya çıkaramaması olduğu düşünülüyor.

TCL katlanabilir telefon prototipleri

TCL, katlanabilir bir telefon için şimdi gerçek vakit olmadığına inanıyor. TCL Pazarlama Müdürü Stefan Strait, “Birisi 800 dolar harcayabiliyorsa, 1.000 dolar harcayabilir.” dedi. Kullanıcılar büyük olasılıkla yıllardır tanıdığı ve güvendiği markaya gidecektir.” dedi.

TCL ayrıyeten çip derdi nedeniyle Project Chicago isimli katlanabilir bir telefon projesi için vaktin hakikat olmadığını belirtti. Bu özel kararın Samsung’un Unpacked etkinliğinden çok evvel alındığını açıkladı.

TCL‘nin önümüzdeki 12-18 ay içinde katlanabilir bir telefon piyasaya sürmeyeceği birtakım kaynaklar tarafından doğrulandı. Lakin, bir noktaya dikkat çektiler. Şirketin Project Chicago isimli projesi, tekrar akla geri geldiğinde bu yeni bir aygıt tasarımı olarak sunulacak.

TCL, tüm bu katlanabilir telefon duyurularının üzerine farklı kategorilerde ve fiyat aralıklarında 5G aygıtlarını tüketicilere sunmayı planladığını açıkladı. Ayrıyeten 5G teşebbüsünde herkes için rol oynamaya devam edeceklerini de belirttiler.

TCL gelecekte katlanabilir telefonlarını piyasaya sürecek mi? TCL hala katlanabilir telefon için bir gelecek olduğuna inanıyor, bunun için Project Chicago projesini başlatmıştı. Bunu bir başarısızlık olarak görmüyorlar. Lakin kitlelerin şimdi şirketten bu türlü bir teşebbüs beklemediğini vurguluyorlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli