e
sv

TEKNOFEST 2021 başladı! TEKNOFEST 2021’de neler var?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği , kapılarını ziyaretçilere açtı. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST 2021, 26 Eylül akşamına kadar devam edecek.

Teknofest 2021’de neler olacak?

TEKNOFEST 2021’de müsabakalar, stantlar, aktiviteler, eğitici atölyeler ve şov uçuşları düzenleniyor. İştirakçiler stantlarda Türkiye’de geliştirilen teknoloji, savunma sanayii ve ulaşım eserlerini görebilecek. Birtakım savunma sanayii eserleri birinci sefer Teknofest 2021’de görücüye çıkıyor. Ayrıyeten Türkiye’nin yerli arabası TOGG da birinci defa bir şenlikte ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. İştirakçiler, TOGG’u yakından görme ve fotoğraf çekme fırsatı elde edecek.

Teknofest 2021 kapsamında 14 farklı sınıfta 34 farklı teknoloji ve bilim yarışı düzenleniyor. Yarışlara 4 binin üzerinde kadro ve 20 binin üzerinde yarışmacı katıldı. Dereceye giren ekipler 21-26 Eylül tarihlerinde muhakkak olacak. Dereceye girenlere 5 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak. Ziyaretçiler, yarışları canlı olarak seyredebilecek.

Şenlikte çeşitli uçuş şovları düzenlenecek. Solo Türk ve Türk Yıldızları birinci şov uçuşlarını yaptı. Ayrıyeten bu sene Azerbaycan Hava Kuvvetleri’nin MIG-29 uçakları şova eşlik ediyor.

Türkye Drone Şampiyonası ve milletlerarası iştirakçilerin yarışacağı World Drone Cup yarışları düzenlenecek.

GÖKBEY ve AKSUNGUR birinci sefer şov uçuşu yapacak

TUSAŞ’ın GÖKBEY Genel Amaç Helikopteri ve AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı birinci kere halka açık şov uçuşu yapacak. Baykar tarafından geliştirilen Dikey İniş-Kalkışlı İnsansız Hava Aracı Bayraktar DİHA, stant alanında birinci sefer görücüye çıkıyor. Azerbaycan tarafından geliştirilen ve İti Qovan ismi verilen kamikaze insansız hava aracı da şenlikte sergileniyor.

Teknofest 2021’i 26 Eylül akşamına kadar devam edecek. Şenliği fiyatsız olarak ziyaret edebilirsiniz. Aşağıdaki irtibattan online müracaat formu doldurmanız kâfi olacak. Covid-19 nedeniyle şenliğe günlük en fazla 100 bin iştirakçi alınacak. İştirakçilerin iki doz aşı olması yahut son 48 saat içinde yapılmış negatif sonuçlu PCR testi gerekiyor. Şenlikten daha fazla billgi için Teknofest 2021 haberleri sayfamızı takip edebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli