e
sv

Telegram İpuçları ve Püf Noktaları

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Telegram İpuçları ve Püf Noktaları

Telegram nedir? Telegram kullanımının avantajları nedir? Telegram ipuçları, püf noktaları ve kullanıcılarının bilmesi gerekenleri yazdık. Telegram kullanıcının gizliliğine odaklanan bir uygulamadır. Kullanıcı sayısı’ın haiz olduğu milyonlardan oldukça uzak olmasına rağmen, Telegram’ın kendi takipçi ordusu var. Hele ki 2021’in ocak ayında Whatsapp’ın almış olduğu yeni gizlilik şartları zorunluluğu sonrası insanoğlu kitleler halinde Telegram’a geçiş yaptılar.Bugün size bu uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için birkaç ipucu veriyoruz. İşte Telegram ipuçları

Ileti Önizlemesini Dönem Dışı Bırak

Önizlemeler, bir mesajın o anda acil yada bakılmaya kıymet olup olmadığına karar vermede yararlıdır. Bir tek, bu yalnızca mobil ekranınıza bakan tek kişi sizseniz doğrudur. Arkadaşlarınızla yada başka biriyle birlikteyken herhangi bir bildiri bildirimi gösterirken gizlilik sorunlarını önlemek için bildiri önizlemelerini kapatmanızı tavsiye ederiz.

Kayıtlı Mesajlarınızı Kullanın

Kendinizle söyleşi edebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu oldukça kullanışlı bir özelliktir bundan dolayı kendinize haiz olduğunuz tüm cihazlar içinde hızla senkronize olan her türlü dosyayı gönderebilirsiniz. Cep telefonunuz ve bilgisayarınız içinde başka bir zamanda okumak yada görüntülemek için ekran görüntüleri, bağlantılar, fotoğraf mesajları göndermek istiyorsanız, bu kişisel söyleşi seçeneği “Kayıtlı Mesajlar” adı altında bir Telegram’da gelir.

Gönderilmiş Mesajları Düzenleme

Birden fazla bir bildiri gönderdiğinizden ve birkaç saniye sonrasında, düzeltmek istediğiniz kadar çarpıcı bir yazım hatası yaptığınızı keşfettiğinizden eminiz. Telegram’da bir düzenleme düğmesi var. Tek yapmanız gereksinim duyulan söz mevzusu mesajı seçmek ve üstteki “Düzenle (kalem)” simgesine dokunmaktır ve mesajı kolayca düzenleyebilirsiniz. Sohbette görünecek olan, herhangi bir değişiklik yapmış olursanız “düzenlenmiş” kelimesidir. İletileri gönderdikten sonrasında 48 saate kadar düzenleyebilirsiniz.

İletileri Gizli saklı saklı saklı saklı Olarak Okuma

Asla gönderen mesajı okuduğunuzu görmeden bir mesajı okumak istediniz mi? Telegram’da bu numarayı yapabilirsiniz: bir bildiri aldığınızda, tayyare modunu derhal etkinleştirin. Telegram’ı açın ve mesajı okuyun. Okunduktan sonrasında uygulamayı kapatın ve tayyare modunu kapatarak verilerinizi tekrardan etkinleştirin. Gönderen, iletiyi okuduğunuzu asla bilmesi olanaksız.

Cep Telefonu Numaranızı Değiştirmekten Korkmayın

Diğeri mesajlaşma uygulamalarında, hesap telefon numarasına bağlıdır. Sizinkini değiştirmeye karar verirseniz, uygulama mevcut tüm iletileri siler ve bu biçim şeyleri bir yedek dosyayla manuel olarak geri yüklemeniz gerekir. Bir tek, Telegram’da bu gerçekleşmez. Bu uygulamada, telefon numaranızı değiştirseniz bile, işlemdeki hiçbir şeyi kaybetmezsiniz, bundan dolayı tüm veriler buluttaki güvenli bir sunucudadır. Hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacak.

Hususi Bildirimleri ve LED Rengini Ayarlama

Birçok Android aleti, bildirimler için belirli bir LED rengiyle gelir; yalnız, birçok telefonun oldukça renkli LED’leri vardır. Android’ler, hususi bir ROM’unuz yoksa yada üçüncü taraf bir uygulama kullanmadıkça, genel olarak değişik uygulamalar için hususi LED bildirim renkleri ayarlama seçeneği sunmaz. Her her her her neyse ki, Telegram’da yapabilirsiniz. Cihazınızda oldukça renkli bir LED var ise, kişileriniz için hususi bildirim renkleri ayarlayabilirsiniz. Yapılması kolaydır, bir kişinin bilgilerine gidin ve “Bildirimler ve Sesler” e basın; burada bildirimleri, titreşim düzenini, sesi, önceliği ve LED rengini değişim yapma seçeneklerini görmüş olacaksınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli