Tesla Cybertruck, 436 milyon dolarlık anlaşma sonrasında Samsung’un kamera modüllerini kullanacak

Paylaşılan yeni haberlere bakılırsa Tesla Cybertruck‘ın Samsung Electro-Mechanics kamera modüllerini kullanacağı bildiriliyor. Tesla ve Samsung arasındaki potansiyel anlaşmanın değerinin ise 436 milyon dolar olduğu iddia ediliyor. Buna bakılırsa gelecekteki Cybertruck sahipleri, Samsung Electro-Mechanics tarafınca desteklenen dikiz aynalarına haiz olacak.

The Korea Economic Daily’nin haberine bakılırsa Tesla ve Samsung, 2021’in sonlarında üretime başlanacak olan yeni Tesla Cybertruck’ta kullanılacak kamera tedarik modülleri için bir anlaşmaya vardı. Kameralar, Cybertruck’ın prototip versiyonlarında, aracın Kasım 2019’daki tanıtımından bu yana icra ettiği birkaç halka aleni görünümde bulunmayan iki şeyin, kısaca dikiz aynası ve yan aynaların yerini alacak.

Üretim modeli özgün prototipe benzeyecek ve raporlar Cybertruck’ın aynasız bir tasarıma haiz olacağını doğruluyor. Ek olarak bahsedilen bir öteki şey de Samsung’un yeni PixCell LED farının Tesla tarafınca gelecekteki EV’leri için kullanılacağı olarak karşımıza çıkıyor. Anlaşmanın, Samsung’a bilhassa otomotiv sektöründe MLCC işini artırma planlarında destek olacağı söyleniyor. Parçalar ise firmanın Tianjin, Çin’deki fabrikasında üretiliyor.

Cybertruck, 2019’daki ilk halka arzından bu yana Tesla’nın en oldukca beklenen projelerinden biri oldu. Yeni haberler ise hemen hemen Tesla ya da Elon Musk tarafınca doğrulanmadı. Cybertruck’ın bu senenin sonlarında üretime başlaması umut ediliyor ve Musk, Tesla tarafınca sene sonuna kadar en azından ufak rakamlarla üretilecek tamamen elektrikli pikap bekliyor. Üretimin, firmanın yakında tamamlanacak olan Giga Texas tesisinde, 2022’nin başlarında başlaması umut ediliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli