e
sv

Thodex 2 Milyar Dolarlık Siber Saldırı Olmuş Thodex nedir ne demek?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Thodex 2 Milyar Dolarlık Siber Saldırı Olmuş

Thodex 2 Milyar Dolarlık Siber Saldırı Olmuş 391 bin kişiyi dolandırdığı iddia edilen ve ile alakalı soruşturma başlatılan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’den söz konusu iddialarla ilgili açıklama geldi.

2 milyar dolar değerinde kripto para ile yurt dışına kaçtığı iddia edilen ve ile alakalı soruşturma başlatılan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’den açıklama geldi.

İDDİALARI YALANLADI

Ortaya atılan iddiaları yalanlayan Özer, “700 bine yakın kullanıcının işlem meydana getirmiş olduğu Thodex platformu bugüne kadar hiç kimseyi mağdur etmediği gibi bundan bu şekilde de etmeyecektir. 2018 yılında şirketimize yönelik olarak gerçekleştirilen siber hücum neticesinde meydana gelen 25 milyon TL zararı hiçbir kullanıcımıza yansıtmaksızın şirketimiz kendi imkanları ile tolere etmiş ve yeniden bir siber hücum olayı yaşamamak için ciddi alt yapı sistem değişikliğine gitmiştir.

Yaşanan süreçte şirketin gerek mali yapısı gerek kullanıcı sayısı dikkate alındığında hem yurt içi aynı zamanda yurt dışı bir çok yatırımcının dikkatini çekmiş, uluslararası düzeyde çok ciddi işbirliği teklifleri almıştır. Yaklaşık 3 aydır sürdürülen işbirliği görüşmeleri sırasında mali ve dijital veriler birlikte incelendiğinde şirket hesaplarında anormal bir dalgalanma olduğu geçen hafta itibari ile tespit edilmiştir.

Bunun sebep ve kaynaklarının ne olduğunun tespiti için Thodex Platformu geçici zaman ile işleme kapatılmıştır. Şirket teknik ekibimiz bu araştırmayı yaparken şahsım olarak da yurt dışı yatırımcı ile nihai görüşmeleri yapmak için 19.04.2021 tarihinde yurt dışına çıkmış bulunmaktayım” ifadelerini kullandı.

SİBER SALDIRIYA UĞRADIK’ İDDİASI

Şirket hesaplarında yapılan incelemede yaşanan siber saldırının devam ettiğini belirlediklerini vurgulayan Özer, “Öncelikle, ilk tespitlerimize nazaran 700 bine yakın kullanıcımızın yalnız 30 bine yakın kısmında şüpheli durum söz konusu olup bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedellerinin karşılığı şirket hesaplarında mevcuttur.

Bu itibarla, ilk başlarda hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını kamuoyuna duyururum.

Ayrıca, bir takım kişilerin kendilerini uzman olarak tanıtmak suretiyle gerek sosyal medyada gerekse basın izlenme organları aracılığı ile kamuoyuna 2 milyar dolar gibi akla, mantığa, hesaba uymayan bir tutar ile algı oluşturması da kabul edilebilir değildir. Çünkü bırakınız

Thodex’in işlem hacmini tüm Türkiye’deki kripto para platformlarının işlem hacmi bu seviyede değildir. Nitekim şirketimizin kayıtları daha önce de MASAK, SPK, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi kurumların bilgisine sunulmuş olup herhangi bir usulsüzlük olmadığı ilgili kurumların kayıtları ile de sabittir” açıklamasında bulundu.

Thodex ne demek? İşte thodexin anlamı

Yerli kripto para borsası olarak bilinen Thodex 2 milyar dolarlık vurgun iddiası ile gündeme geldi. İnternet sitesinin kapanmasının ardından Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer’in sosyal medya hesaplarını da kapatmasının ardından Thodex nedir? Thodex ne demek? sorula rı gündem oldu.

THODEX NEDİR?

Thodex kripto paraların alınıp satıldığı bir kripto para borsası olarak ifade edilmektedir. Tanıtımında birçok ünlü isme yer vererek dikkatleri ansızın üzerine çeken kripto para borsası, Türkiye’nin ilk yerli kripto para borsası olarak tanıtılmıştı.

Faruk Fatih Özer’in CEO’su olduğu kripto para borasında bir süredir işlem yapılamaması ve sahibinin Tayland’a kaçtığı iddiaları sorasında Thodex’in battığı iddia ediliyor.

2 milyar dolarlık bir kaybın gündemde olduğu Thodex’te bir süredir işlem yapılamazken sahibi Faruk Fatih Özer de tüm sosyal medya hesaplarını kapattı. Thodex’in ne zaman açılacağı ise hemen hemen bilinmiyor.

THODEX BATTI MI?

Faruk Fatih Özer’in kuruculuğunu üstlendiği kripto para borası platformu Thodex bir süredir işlem yapılamaması ve sahibinin yurt dışına kaçtığı iddiaları sorasında battığı konuşuluyor.

2 milyar dolarlık bir kaybın gündemde olduğu Thodex’te bir süredir işlem yapılamazken sahibi Faruk Fatih Özer’in Tayland’a kaçarak tüm sosyal medya hesaplarını kapattığı ifade ediliyor.

THODEX NE ZAMAN AÇILIR?

Thodex şirketi tarafından yapılan açıklamada:

“Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için son zamanlarda yaşanan çekim sorunları nedeniyle 20.04.2021 saat 20:00 itibariyle planlı bakım çalışması yapılmış bu çalışmanın ardından tüm sorunların giderileceği Thodex tarafından açıklanmıştı. Şu sıralar Thodex’e girmek isteyen kullanıcılar ise İsmini anlaşma dönemi tamamlandığında duyuracağımız dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri uzun süreden beri, şirketimize yatırım yapmak istemekte ve işbirliği teklifinde bulunmaktadır.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen işbirliği teklifini olumlu yönde değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup devir döneminin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu zaman zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.

Bunun yanında internette yer alan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı şirketimizin faaliyetlerine daha kuvvetli olarak devam ettiği, konuyla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda endişeye kapılacak herhangi bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız” ifadelerine yer verildi.

Teknoone.net size WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır …2021 Teknoloji » haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini ile alakalı sorun yaşıyorsanız tam yerindesiniz  Mevzu Dışı Sadece Birde bağlantıya bakın En İyi Android kilo verme uygulamaları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli