e
sv

TicWatch Pro 3 İncelemesi Akıllı Saat

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

TicWatch Pro 3 İncelemesi Akıllı Saat

Akıllı Saat Google, İlk deneyen Mobvoi, son birkaç haftadır denetim ettiğim bir Wear OS saati olan TicWatch Pro 3’ü piyasaya sürdü . Bugün isteyeceğiniz tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor, iyi oluşturulmuş, Wear OS donanımı mevzusunda bolca oranda oranda deneyime haiz bir şirketten geliyor ve gene 4100’ü çalıştırıyor.

Bu bir TicWatch Pro 3 incelemesi, bir tek 4100’ün Wear OS için ileriye dönük ne anlama gelebileceğine de ilk bakış. Hazır mısın? Bunun hakkında konuşalım.

TicWatch Pro 3 hakkında neyi seviyorum?

Performans . Adım atmak için yer burası olmalı, değil mi? Mevcut saatinizdeki yonga seti ile karşılaştırıldığında oldukça çağıl olan teknoone.net’den yepyeni bir yonga seti ile bakmamız gereksinim duyulan alan budur. Ben de iyi haberlerim var – Wear 4100, 2100/3100’e nazaran oldukça büyük bir gelişme.

Bunun pek bir şey ifade etmediğini biliyorum, bundan dolayı 2100 ve 3100 Wear OS’yi senelerce geride tutan korkulu giyilebilir yonga setleri, bir tek bu 4100 hakkaten yeni bir şey şeklinde hissettiriyor. TicWatch Pro 3, mevcut olanı en iyi şekilde kullanmayı tecrübe etmek ve yapmak için bir araya getirilmiş değil, 2020 için yapılmış bir saat şeklinde çalışıyor. Bunun yerine, bu saat size 300 dolarlık yatırımınızın uzun, oldukça uzun sürmesi gerektiğine dair itimat verecektir.

Size gösterecek ölçütlerim ya da başka bir şeyim yok, fakat size söyleyebileceğim şey, burada büyük seviyede geliştirilmiş olan minik şeylerin bana yapıştığı. Örnek olarak, Google Play’i açmak ve uygulamaları güncellemek yada yenilerini yüklemek artık büyük bir iş değil. Bunu kutudan çıkarma videomda belirttim , bir tek Google Play’i yüklemek neredeyse anında. Bilhassa hem birkaç uygulamayı yüklediğiniz hem de diğerlerini güncellediğiniz ilk kurulum esnasında ilk kez deneyimlemek oldukça deli. 2100/3100 yonga setlerini çalıştıran eski Wear OS saatlerinde bir latife haline geldi, bu ilk kurulum esnasında, saatinizi tamamlaması ve bir halde düzgüsel şekilde çalışmaya başlaması için saatinizi bir saatliğine masanın üstüne ayarlamanız gerekiyordu. TicWatch Pro 3 ile derhal kutudan çıkıyordum.

Bir tek her yerde genel performanstan anlatmak, bilhassa aynı anda birden fazla uygulama çalıştırdığınızda, şimdi yapabileceğiniz bir şeydir . Bu saati birkaç koşuya çıkardım ve bu şekil şeyleri seyretmek için TicExercise’ı kullandım. Onlar esnasında, Google Assistant’ı çalıştırıp komutları çalıştırabildim, uygulamalara geçebildim yada bildirimlerle ilgilenebildim, müziği denetim edebildim ve arkasından tek bir kekeme olmadan antrenman ekranıma dönebildim. 2100 yada 3100’ü çalıştıran saatlerde, neredeyse devamlı baş ağrısına, donmalara, kekemeliğe yada faaliyetimin sona ermesiyle ilgili endişelere niçin oldukları için bu tür şeyleri denemekten vazgeçtim.

teknoone.net’un iddia etmiş olduğu Wear 4100 ( 4100+ değil ), RAM hızlarının da % 85 artmasıyla % 85 performans artışı sağlıyor . 2,5 kat daha süratli bir GPU’ya, GPS ve Bluetooth etkinliklerinde fazlaca büyük güç azalmasına ve saati kullanırken oldukça büyük bir güç azalmasına haizdir. Mobvoi de 1GB RAM ve 8GB depolama alanına atıldı, bundan dolayı bu saatin başarıya ulaşmış olması için gereksinim duyulan her şeye ve daha fazlasına haiz.

Beyler, her yeni Wear 4100 saatinin TicWatch Pro 3 şeklinde olup olamayacağını bilmiyorum fakat ümit ederim öyledir. Senelerdir her gün bir akıllı saati uyaran biri olarak bu coşku verici bir denetim periyodu oldu.

Pil ömrü . Pekala, şimdi oldukça iyi bulunduğunu bildiğiniz performansın haricinde, bu kadar oldukça şey vaat eden bu yeni ve daha olgun yonga setiyle pil ömrü iyi mi? Bu oldukça iyi. Oldukça iyi.

Mobvoi oldukça büyük bir 577mAh bataryaya sahipti, bu yüzden bayağı fazla denetim yapmadan ilkin iyi bir batarya ömrü bekliyordum. Bunu akılda tutarak, beklentileri aştı. Daima açık ekran etkin (FSTN ekranı kapalı), uyku takip edeni, tüm gün kalp atış hızı seyretme, SpO2 seyretme ve bazı antrenmanlarla beraber tek bir şarjla kolayca 48 saatlik tam bir pil ömrü elde ediyorum. Hepsini kullanıyorum ve bu saat beni durdurmaya çalışmadı.

Şimdi, 4100 saatin daha fazlaca olduğu bir geleceğe doğru ilerlerken akılda tutulması gereksinim duyulan bazı şeyler var. 577mAh’de (595mAh nominal), bulduğum en büyük pil bu. Büyük bir bataryaya haiz olan Suunto 7, 450mAh ile zirveye çıkıyor. Demek istediğim, başkalarının daha minik pil kullandığını görebiliyoruz ve benim burada elde ettiğim 48 saatlik yaşam gerçekleşmiyor.

Kapak tarafında, 4100 yonga seti ve diğeri güncellenmiş donanım, her insanoğlunun bu kadar büyük pilleri de kullanmasına izin verebilir. Mobvoi bu pil hücresine atıldı ve son TicWatch Pro 2020 (45mm x 12.6mm, 415mAh) saatine kıyasla TicWatch Pro 3’ün (47mm x 12.2mm) kalınlığını küçültmeyi başardı. Bana 500mAh pilli ve 4100’lü 44mm’lik bir saat verin ve yaşam boyu sürebilirim.

Bu saatin size 45 güne kadar pil ömrü verebilecek olan Essential Mode’dan bahsetmediğimi fark etmişsinizdir. Bundan bahsetmedim bundan dolayı kullanmadım. Temel Mod, saati tam akıllı saat şeklinde olmaktan kapatır ve arkasından sizin için temel detayları takip etmeye çalışır. Hala uykuyu ve nabzı takip edecek ve adımları sayacak ve size zamanı gösterecek, bir tek diğeri tüm akıllılar gitti. Uzun bir seyahat yapıyorsanız, şarj cihazını unutuyorsanız ve saatinizin birkaç gün süresince saati anlatmaya devam etmesi gerekiyorsa yararlı olabilir. Evde hiçbir şey yapmadığım için denetim etmem gerekmiyordu. Gene de orada!

Pil ömrü ile ilgili haiz olduğum tek problem şarj durumu. Mobvoi, şarj etmeniz için size bir PIN konektörü verir ve bunu 5V / 1A’da yapar. Oldukça yavaş ve tahminlerimin neredeyse tükenmiş bir seviyeden% 100’e çıkması için averaj iki saat bulunduğunu düşünüyorum. Giyilebilir cihazların devamlı yanımızda olması gerektiği için, 2 saatlik bir şarj oldukça uzun.

Tasarım

Bu saatin görünüşünü hakkaten beğendim. Bir saatin 47 mm olmasını sevdiğimden oldukça daha büyük, bir tek oldukça iyi giyiyor. Hafiftir, oldukça kalınca değildir ve plastik ve paslanmaz çelikten yapılmış hakkaten birinci derslik bir gövdeye haizdir. Bunu bir baş belası bulmadım ve şarj etmem gerekmedikçe asla çıkarmam.

Çerçevede dakika işaretleri ve iki düğme bulunan bir spor saat tasarımına haizdir. Düzgüsel olarak, gene de bir akıllı saate benziyor, bir tek kesinlikle ucuz değil. İki düğmeden iyi bir işlevsellik elde edersiniz, kolayca değiştirilebilen 22 mm’lik bantları alır ve siyahın değişik dokuları, ‘formunuz, hipebeast’iniz ne olursa olsun her gün uyarılabilecek genel bir güzel duyu yaratır.

Şikayete mi ihtiyacınız var? Gene, bir fazlaca bilek için muhtemelen oldukça büyük olacak ve dahil edilen 22mm kauçuk bant süper kaliteli olsa da, kesinlikle benim tarzım olmayan çirkin kontrast turuncu dikişlere haiz.

Özellikler ve Fiyat . Mobvoi, TicWatch Pro 3’e tamamen çıktı ve yakınma etmemiz için hiçbir özellik bırakmadı. Bizlere Wear 4100, tam 1GB RAM, 8GB depolama (ilk kez), devasa 577mAh pil, GPS, NFC, nabız sensörü, büyük 1,4 ″ AMOLED ekran (454 × 454 + FSTN), mikrofon, hoparlör, ortam ışığı verdiler sensör ve IP68 su ve toz direncine haiz paslanmaz çelik beden.

Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda, 300 dolarlık fiyatın neredeyse doğru bulunduğunu hissediyorum. Samsung, karşı örnek olarak, yeni Galaxy Watch 3 için 400 dolar istiyor . Düzgüsel olarak, burada bahsettiğim her şeyi izliyor, bir tek kesinlikle bu şekilde bir pil ömrü almıyor, kalınca ve takması şaşırtıcı ve şaşkınlık verici bir saat ve Samsung’un Tizen işletim sistemini kullanıyor. Sanırım TicWatch Pro 3 ile aynı oranda (daha fazlaca değilse) alırsınız ve gene de 100 $ daha azca ödersiniz. Fossil Gen 5 (295 $) yada Suunto 7 (500 $) ile karşılaştırırsanız, bu Pro 3 bir çalma şeklinde görünmeye adım atar.

FSTN ekranı . Pil bölümünde FSTN ekranını açtım ve başka bir yerde bundan bahsetmedim, özetlemek gerekirse merak ediyorsanız, evet, bu saatin pilden tutum etmek için neredeyse bir e-kağıt ekranı şeklinde kullanılabilen ikincil bir FSTN ekranı var. . Temel Mod’a geçtiğinizde, yalnızca bu ekranı kullanır, ek olarak devamlı açık bir ekran lehine açılmasını sağlayabilirsiniz. Mobvoi’nin saatleriyle asla kullanmıyorum bundan dolayı düzenini yada tasarımını hakkaten özelleştiremezsiniz ve iyi, renkli, devamlı açık bir ekranı seviyorum.

Fitness tamam . Bu hakkaten yargılamak için zor bir bölüm ve Mobvoi’nin burada ne hayata geçirmeye çalıştığını takdir etmiyormuş şeklinde çıkmasından nefret ediyorum, bu yüzden bir tek ne yaptıklarını açıklamama izin verin ve sizin için olup olmadığına karar verin. TicWatch Pro 3, her şeyden ilkin Wear OS çalıştırır, bir tek Wear OS içinde, TicHealth paketinin bir parçası olarak bir ekip esenlik ve fitness ile ilgili uygulama eklediler.

TicHealth (esenlik takibinizin bir özetini gösterir), TicSleep (uyku takip edeni), TicPulse (kalp atış hızı seyretme), TicExercise, TicBreathe, TicOxygen (SpO2), TicHearing (ortam gürültüsünü denetim eder) ve TicZen’i bulacaksınız. Hepsi çalışır ve amaçlarının ne işe yaradığını otomatikman takip edeceklerdir. Neticeleri TicHealth uygulamasına atacaklar ve iyi uyuyup uymadığınızı, yeterince çalışıp çalışmadığınızı, yürüyüşe çıkmanız gerekip gerekmediğini, bölgenizdeki gürültü seviyesinin iyi mi bulunduğunu açıklamaya çalışacaklar. TicHealth’i Google Fit, Strava ve Runkeeper’a ekleyebilirsiniz. Hakikaten tam bir esenlik süiti.

Peki yakınma edecek ne var? Aslına bakarsak pek değil. Sorun şu ki, bir TicWatch Pro 3 ile, bu saatten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, TicHealth’i fitness süitiniz olarak kullanmaya başlamanız kafi. Bunu yapmış olup mutlu olabilir misin? Düzgüsel olarak. Fakat esasen bir ekip başka hizmete bağlı olan benim için, geçişi tekrardan yapmak istediğimden güvenilir değilim.

Bir TicHealth web portalı olmama problemi da var, Strava’ya gönderilen çalışmalarla ilgili şaşırtıcı ve şaşkınlık verici senkronizasyon sorunları yaşadım, minimum bir koşu, eve uzanırken kalbimin temelde durduğunu düşündü ve ani artış göstermesi gerekirdi ve egzersiz arayüzünde özelleştirme için bayağı fazla şey yoktur. Ek olarak Mobvoi’nin size kan oksijenini (SpO2) izlemesi ve anlatması gereksinim duyulan şirket olup olmadığını, yeterince iyi uyuyup uymadığınızı ve kalp atış hızı bölgesi bildirimlerinin doğru olup olmadığını da karar vermelisiniz. Sizin için cevaplarım yok, bu yüzden size ne bekleyeceğinizi söylüyorum. Genel olarak, yerleşik bir fitness deneyimine haiz bir saat istiyorsanız, bu kesinlikle her şeyi meydana getirecek bir seçenektir.

TicWatch Pro 3’ün nesini sevmiyorum?

İşletim sistemi giyinin . Google’ın giyilebilir platformunun Google’ın tekrardan ilgilenmesine ihtiyacı var. Wear OS, fayanslar, saat kontrollerine kolay erişim, Google Asistan için bir açık oturum ve günün genel görünümü, dönen kronlar ve Samsung’un Tizen’ine kıyasla görkemli bir bildirim sistemi şeklinde bazı iyi fikirlere haiz. Bir tek tüm kullanıcı arayüzü eskimiş şeklinde görünüyor, uygulama desteği ortadan kalkmaya başlıyor ve size Google’dan son olarak ne süre anlamlı bir yada iki anlamlı yeni özellik aldığımızı söyleyemem.

Google’a işletim sistemini güncelleyebileceği ve neredeyse hiçbir şey yapmadığı yeni bir yonga seti verdi. Yakında Wear OS saatlerine bir güncelleme ( H-MR2 ) geliyor, bir tek pek bir şey yapmıyor. Pili iyileştirmeye çalışır, yeni bir hava durumu kartı ekler ve bu 4100 yongası için gerçek destek sağlar. Bu kadar! Yeni karo yok. UI değişikliği yok. Yeni uygulama yok. Yeni fitness fikri yok. Hiçbir şey değil. Bu saat neredeyse bu güncellemeyi çalıştırmıyor.

Bu TicWatch Pro 3, Google’ın Fitbit satın almaları tamamen onaylandığı ve bizi asılı bıraktıkları anda Wear OS’yi niçin öldüreceklerini düşünmediğimizi bizlere satması için görkemli bir fırsat şeklinde görünüyordu . Wear OS dünyasının dönüştüğü, kalan son birkaç saat ustasının Google’ın giyilebilir bir işletim sistemi kabuğunu alıp her şeyi ona eklemek zorunda kalması. Ufak küçük minik küçük bir ihtimal hepsinin inovasyon meydana getirecek kaynaklara haiz bulunduğunu varsayarsak, uzun solukta bu iyi olacaktır.

Dokunma duyarlılığını görüntüleyin . Büyük 1,4 inçlik ekran parlak ve temiz olsa da kimi süre kaydırma yada dokunuşları kaydetmiyormuş şeklinde davranır. Bir kaydırma ile kaydırmaya yada bir şeyi yana kaydırmaya çalıştığım zamanlar buldum ve hareketi kaydetmiyor ve bunun yerine dokunuyor. Kullanıcı hatası olabilir yada Mobvoi’nin yazılım tarafında bir şeyler ayarlaması gerektiği anlamına gelebilir.

Senkronize ediliyor . Bir antrenman da dahil olmak suretiyle bir günde bir ekip aktivite kaydettiğim ve derhal sonrasında saatten telefona bayağı fazla senkronize edilmediğini görmemek için Mobvoi uygulamasına bakmaya gittiğim birkaç durum yaşadım. Her şeyin görünmesini sağlamak için saatin bağlantısını kesip tekrardan bağlanmam gerekti. Gene, muhtemelen üstünde emekleri gereksinim duyulan bir hata.
TicWatch Pro 3 İncelemesi

TicWatch Pro 3’ü satın almak

Başkalarının bu Snapdragon Wear 4100 yonga setiyle Wear OS saatleri yaptığını ve TicWatch Pro 3 ile rekabet etmeye çalıştığını görmemiz için iyi bir talih var. Şimdilik ve ötekiler görünene kadar, yapmanız gereksinim duyulan tek Wear OS saati bu. düşünmek. Bir tek bu değil, başkaları oyuna girerken bile TicWatch Pro 3 o denli oldukça şeyi doğru yapıyor ki gene de en iyi seçim olabilir.

Mobvoi, günlerce devam eden, eksiksiz bir esenlik uygulamaları paketine haiz, herhangi biri kadar iyi performans gösteren ve gene de diğeri saatlerden yüzlerce daha ucuza gelen bir akıllı saat yapmak için görkemli bir iş çıkardı. Bu, Wear OS için daha parlak bir geleceğe işaret edebilecek hakkaten güzel bir akıllı saat.

(*3*)

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli