e
sv

TikTok, Twitch Alternatifi TikTok Live Studio Üzerinde Çalışıyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Tanınan uygulamaların TikTok gibisi yenilikler getirmesi alışılmadık bir durum değil. Çünkü, birçok hizmetin bunu yaptığını geçmişte görmüştük. Lakin bu sefer tam aksisi gerçekleşiyor üzere görünüyor. TikTok, Twitch, Facebook Gaming ve YouTube Gaming’e benzeri yeni bir PC oyun akış platformunu test ediyor. Yeni uygulama şimdi birinci basamaklarında ve çok temel özelliklere sahip. Lakin rakiplerini nitekim etkileyen çok daha büyük bir projenin başlangıcında olabiliriz. TikTok Live Studio, kullanıcıların PC oyunlarından ve uygulamalarından, taşınabilir aygıtlardan ve kameralardan canlı yayın yapmalarına imkan tanıyor. Şirket, halihazırda birtakım Batı pazarlarında uygulamayı, çok az kullanıcı ile test ediyor.

The Verge’de yer alan haber, TikTok’un Twitch’in yerini alabilecek bir Live Studio PC uygulaması üzerinde çalıştığını bildiriyor. Yeniden de yeni hizmet, şimdi yaygın olarak mevcut değil ve güçlü özelliklere sahip değil. Şirket, yazılımı global olarak yayınlarsa, taşınabilir aygıtlarda kısa görüntülerin tek odak noktası olmaktan uzaklaşan TikTok için yeni bir periyodun başlangıcından kelam edebiliriz. Bununla birlikte, oyun endüstrisin son vakitlerde artan popülaritesi ve TikTok’un görüntü akışı alanında halihazırda bilinen bir isim olması nedeniyle, yeni uygulama enteresan bir tecrübe olabilir.

TikTok’un üzerinde çalıştığı yeni akış uygulamasının ekran imgeleri, Zach Bussey tarafından Twitter üzerinde kullanıcılara paylaşılmış durumda. Buna nazaran TikTok Live Studio, dikey ve yatay sahneleri destekliyor. Ek olarak, mevcut emojiler de şimdi sonlu sayıda. Kullanıcılar şu an için bir PC programından, taşınabilir aygıttan yahut kameraları üzerinden canlı yayın gerçekleştirebiliyor. TikTok, bu platformu daha da büyütmeye ve piyasaya sürmeye karar verirse, potansiyel olarak daha fazla özelliği uygulamaya ekleyebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli