e
sv

Titanfall 2’de Büyük Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Titanfall 2 topluluğu, Twitter başta olmak üzere birçok toplumsal medya platformunda bilgisayar korsanlığı meseleleri ve büyük bir güvenlik açığı hakkında yeni söylentiler ile boğuşuyor. Bahsi geçen söylentiler, bir Discord iletisinin ekran imgesi ile ortaya çıkmış üzere görünüyor. Wicked Goog Gaming, attığı tweet ile @DirectXeon isimli kullanıcının, Titanfall 2’nin büyük ölçüde güvenliğinin ihlal edildiğini bildirdiğini belirtiyor. Wicked Good Gaming ayrıyeten, PC’de Titanfall 2’ye sahip olan oyuncular için oyunu başlatmamanın ötesinde, bir düzeltme yayınlanana kadar oyunu PC’den kaldırmayı tavsiye ediyor.

Ortaya çıkarılan kusur, mahallî kodun Respawn’ın sunucularından yürütülmesine müsaade vererek, Titanfall 2’nin şurası olduğu konsollar yahut PC’leri potansiyel olarak etkileyebiliyor. Mevzuyla ilgili hala pek çok bilinmeyen olsa da topluluğun birkaç üyesi üstteki ihtara misal ikazları kullanıcılara aktarıyor. Respawn’ın bahisle ilgili birinci yaptığı açıklama ise yeniden Twitter üzerinden gelmiş. Şirket, “Titanfall 2’deki güvenlik açığına ait söylentilerin farkındayız ve araştırıyoruz. Şu anda paylaşacak öbür bilgimiz yok lakin mümkün olan en kısa vakitte aktüel bilgileri sunacağız.” diyerek sorunu araştırdıklarını belirtiyor.

Respawn, hakikaten de bu açıklamanın akabinde kısa bir müddet geçmişken bir bilgi güncellemesi yayınladı. Şirket, Twitter üzerinden yaptığı diğer bir açıklama ile “Hala mevcut sorunu araştırıyoruz, lakin mühendislerimiz oyunları çökertmek için kullanılabilecek kolay bir istismar ile uğraştığımıza inanıyor.” diyerek sorunun çok da büyük boyutlarda olmadığını belirtmiş. Şirket, meseleden etkilenen kullanıcılar ve bu kullanıcıların sistemleri için daha önemli riskler olmadığını da sav etmekte.

Bu biçim bir güvenlik açığı sıkıntısının Temmuz ayı başında Apex Legends için de mevcut olduğunu hatırlamakta yarar var. Apex Legends, bahsettiğimiz tarihte Titanfall’ın meselelerini açığa çıkarmak isteyen bir küme tarafından hacklenmişti. Bu olayın berbat şöhreti, Titanfall 2 için bahsi geçen güvenlik açığı konusunda oyuncuları huzursuz etmiş üzere gözüküyor. Fakat şirketin yaptığı birinci açıklamalar, durumun pek de önemli olmadığını göstermekte.

Son olarak Respawn’ın, bugün yaptığı yeni bir açıklama ile oyuna güncelleme gönderdiğini ve oyunun çökmesine neden olan istismarı gidermeyi hedeflediğini belirtelim. Şirket, bir evvelki açıklamasını takviyeler nitelikte yeni bir açıklama ile daha önemli güvenlik açıklarına dair hiçbir ispat bulamadığını belirtiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli