e
sv

TOGG için oyun şirketleri de devrede

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Elektrikli araba denince akla birinci gelen isimlerden biri olan Tesla, kullanıcılarına araç içi oyun tecrübesi yaşatmasıyla dikkat çekmişti. Gelen haberlere nazaran bunun bir gibisi TOGG‘da da mümkün olabilir.

‘Otomotiv Kesiminin Geleceği’ başlıklı bir panelde konuşma yapan TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli arabanın geliştirme süreciyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Sürecin başından beri geliştirdikleri eseri bir araba değil de akıllı aygıt olarak nitelendiren Karakaş, sorunsuz, düşüncesiz ve huzurlu bir tecrübe yaşatacak tahliller üzerine çalıştıklarını belirtti.

TOGG CEO’sunun startup’larla ilgili açıklaması dikkat çekti. Belirledikleri kullanıcı tecrübesi senaryolarından 40 adedini inovasyon derecesi yüksek olarak belirlediklerini ve bunları yapabilecek startup’ları aradıklarını belirten Karakaş, “Bunların içerisinden enteresandır günümüzün kuralları doğrultusunda 3 tane oyun şirketiyle de karşılaştık. Biz bu faaliyetlerin hepsini yaparken A’dan B’ye giderken keyif de almak istiyoruz. Hasebiyle bizim için mesela şu an üç tane oyun şirketi bir ortaya geldi. Bu hususlar üzerinde çalışıyorlar.”

Karakaş böylelikle TOGG’da araç içi oyun tecrübesi sunulabileceğinin sinyallerini verdi. Bahisle ilgili ayrıntılar şimdi belirli değil. Lakin C-SUV’un konsolunda öndeki yolcunun önüne kadar uzanan bilgi-eğlence ekranları mevcut. Bu ekranlar seyahat esnasında yolcunun oyun oynayabilmesi için de kullanılabilir.

“Elektrikli araçlarla ilgili dertler giderildi”

Elektrikli araçlarla ilgili 3 değerli telaşın da giderildiğini belirten Karakaş, “Birincisi değerli olması, ikincisi şarj müddeti çok uzundu ve üçüncüsü menzili kısaydı. Günümüzde bunların hepsi çözülmüş durumda. Artık ulaşılabilir ve içten yanmalı motorlu araçlarla fiyat rekabeti yapabilecek elektrikli araçlar üretmek mümkün. Bilhassa lithium-ion NMC teknolojisi ile de bataryanızla 500 kilometre gidebilmek çok rahat. Bugün baktığınızda birçok akaryakıtlı araçların menzili daha fazla değil. Farkı şu, geçmiş yüz yıldır etrafta akaryakıt istasyonlar yaygınlaştığı için o badireyi hissetmiyoruz tasa olarak. Fakat bunun da tahlili sahiden kolay ve ülkemiz dahil şu an tüm dünyada bunun üzerinde çalışılıyor” tabirlerine yer verdi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli