e
sv

TOGG’un yeni logosu belirli oldu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yerli araba tanıtıldıktan bir müddet sonra marka isminin TOGG (Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Grubu) olarak kalacağı resmi olarak onaylanmıştı. Fakat birinci etapta belirlenen logo için birebir durum kelam konusu olmadı. TOGG, bugün yeni logosunu gösterdi.

İşte yeni TOGG logosu

TOGG’un toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Doğu ile Batı’nın buluşma, bugün ve geleceğin kesişme noktası.” tabirlerine yer verildi. TOGG’un yeni logosu, sağa ve sola bakacak biçimde iki okun ucunu anımsatıyor.

TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş, marka isminin akabinde logoyu da belirlemekten büyük memnunluk duyduklarını belirterek, “Hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Kasım 2018’den bu yana küresel ve profesyonel bir yaklaşımla ele aldığımız kullanıcı markası oluşturma sürecini tamamlamanın memnunluğu içindeyiz” dedi.

Karakaş, “Yerli ve küresel ajansların dahil olduğu bir sürecin akabinde, ‘Togg’un marka bedellerine uygunluk’, ‘Özgünlük’ ve ‘Tescil edilebilirlik’ kriterlerinden en yüksek puanı alan logoyu seçtik. Logomuz, bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada kıymetli markaların logolarını oluşturan marka ajansı CGH tarafından tasarlandı.

Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Azerbaycan, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’de logomuzun tescil süreçleri için gerekli süreçleri başlattık. Logomuz TOGG’un ömrü kolaylaştıran mobilite tahlilleri sayesinde teknolojiyi ve insanı bugünün ve yarının kesişim noktasında bir ortaya getiren bir teknoloji şirketi olduğunu vurguluyor. Tıpkı vakitte logomuzdaki dualite teması Doğu ve Batı ortasında rasyonel ve duygusal bir istikrar yaratma fikrini besliyor.” tabirlerine yer verdi.

TOGG’un yeni logosunu beğendiniz mi?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli