e
sv

Toplumsal medya ayağa kalktı! Bebeklere ezkaza Covid-19 aşısı yapılmış!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, canlı yayında korkutucu bir tezde bulundu. Kurugöl, kazara 6 aylık yahut 1 aylık bebeklere korona aşısı yapıldığını lisana getirdi.

Açıklamalarına bu aşının bebeklerde hiç bir yan tesir yaratmadığını ekleyen Kurugöl, sonuçların ünlü bir tıp mecmuasında yayınlanacağının da altını çizdi. Bu açıklamalar kısa müddette toplumsal medyayı da karıştırdı.

Vahim iddia! Bebeklere ezkaza Covid-19 aşısı yapılmış!


Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, sıhhat ocaklarında bebeklere ‘ezkazaCovid-19 aşısı yapıldığını canlı yayında açıkladı. Kurugöl, “Son derece âlâ antikor oldu. Altı aylık bebekte, bir aylık bebekte bile çok âlâ şeyler oldu” sözlerini kullandı.

NTV canlı yayınında Prof. Dr. Kurugöl, “Zaman vakit ezkaza birtakım durumlar oluyor. Mesela öteki bir aşıyla, Hepatit b aşısıyla, kızamık aşıyla karıştırabiliyorlar sıhhat ocaklarında. Küçük çocuklara Covid aşısı yapıldığı oluyor. Biz bu türlü olaylarla karşılaştık. Sizi temin ederim hiçbir yan tesir olmadı bu bireylerde ve son derece de uygun antikor oldu. Altı aylık bebekte, bir aylık bebekte bile çok güzel şeyler oldu. Bunları da yayınlayacağız yakın vakit içinde çok ünlü bir tıp mecmuasında. Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan tesiri açısından bir meşakkat olmuyor.” sözlerine yer verdi.

Açıklamanın akabinde kısa müddette toplumsal medya karıştı. Gelen yansılar üzerine tekrar yayına bağlanan Kurugöl, ”Bir bebeğe Hepatit B yerine, ezkaza coronavirüs aşısı yapıldı esasen bu yargıya da gitti. Bu olay temmuz olayında gerçekleşti. İzmir dışında olan bu olayda bebek çabucak Ege Üniversitesi’ne getirildi. Biz bu bebeği dakika dakika izledik, hiçbir yan tesiri olmadı. Aileden de bunun yayınlanması için imza aldık. Bugün de denetim vardı. Hiçbir olumsuzluk yoktu. Bu bu türlü yapılsın manasına gelmiyor. Yalnızca inançlı olduğunu vurgulamak istedik. Bu türlü öteki bildiğimiz bebek yok. Covid-19 aşıları inançlı. Bunu aşı tersliğine çevirmek insafsızlık.” tabirlerini kullandı. Siz bu ezkaza uygulanan aşı argümanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli