e
sv

TP-Link’ten Yeni Aydınlatma Tahlili: Tapo Akıllı Ampul

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Günümüz çağdaş meskenleri, giderek daha süratli bir halde akıllı konut haline dönüşüyor. Buna bağlı olarak ‘aydınlatma’ kavramı da değişiyor. Büyükannelerimiz, büyükbabalarımız için konutun her odasında ışık olması, iş yaparken, okurken, ders çalışırken rahat görebilecek kadar aydınlık kıymetli ve yeterliyken, günümüz çağdaş beşerinin aydınlatmadan beklentisi farklılaştı. Her odada ve her vakit tıpkı derece ve tonda ışık istenmiyor. Farklı etkinlikler için farklı ışık ayarları bekleniyor. Üstelik bunları zahmetsizce, uğraşmadan yapabilmek beklentiler ortasında.


Tapo L530E

Bir müddettir akıllı mesken tahlilleri pazarında da argümanlı olan TP-Link, Tapo akıllı ampuller ile tam da bu beklentilere yanıt veriyor. Farklılaşan aydınlatma kavramına uygun olarak konutları aydınlatmak, Tapo akıllı ampuller ile son derece kolay hale geliyor. Zira Tapo akıllı ampuller, hub vb. öteki hiçbir aygıt gerektirmeden kurulup kullanılabiliyor.

Tapo akıllı ampulleri, kullanılmak istenen duya takmak kâfi oluyor. Meskenin WiFi ağına otomatik olarak bağlanan ampullerin tüm ayarları iOS ve Android dayanaklı Tapo akıllı telefon uygulaması üzerinden yapılıyor. Suram ve kullanım açısından da kullanıcılara konfor sağlayan Tapo akıllı ampuller, bu özellikleriyle benzerlerinden ayrılıyor.

Tapo uygulamasıyla ister evdeyken ister konut dışındayken akıllı ampuller rahatlıkla yönetilebiliyor. Işığı açıp kapatmak, belirli saatlerde açılması ya da kapanması için programlamak, farklı odalar için farklı ışık ayarları ve/veya renkler belirlemek, tatildeyken meskende biri var hissi yaratmak üzere farklı programlar yapmak bu uygulama ile mümkün ve çok kolay.


Tapo L510E

Sinema izlerken farklı bir aydınlatma ayarı, meskende parti varken farklı, kitap okurken farklı ışık ayarları, hepsi Tapo akıllı ampuller ile mümkün. Çocuk odasının ışığının belirli saatte kısılması ve sonrasında kapanmasının programlanması da Tapo ile yapılabiliyor. Tapo akıllı ampuller, değişen aydınlatma gereksinimine en kolay, inançlı ve uygun fiyatlı tahlil oluşturuyor.

Şu anda Türkiye’de Tapo’nun iki model akıllı ampulü satılıyor. Tapo L510E ve çok renkli olan Tapo L530E modelleri, uzun ömürlülükleri, sağlamlıkları, güvenlikleriyle argümanlı eserler. Yakında Türkiye’de satışa sunulacak olan Tapo akıllı ışık şeridi ile meskenler daha da renklenecek. TP-Link mühendisleri, Tapo akıllı konut tahlillerine yeni modeller eklemek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Farklı uçlara sahip ampuller de üzerinde çalışılan eserler ortasında yer alıyor. Tapo akıllı ampuller öbür Tapo akıllı konut eserleriyle birlikte kullanılabiliyor. Tapo uygulamasıyla tüm Tapo ailesi yönetilebiliyor ve Tapo akıllı mesken ekosistemi daima genişliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli