Twitter Gündem leri nerede bulabilirim?

Twitter gündem

Twitter gündem leri SSS Gündemleri nerede bulabilirim?

Twitter gündem iOS amacıyla Twitter ve Android amacıyla Twitter programlarının yanı sıra twitter.com adresinde bulunabilir Gündemleri Twitter’ın mobil programlarında, Keşfet sekmesi altındaki gündemler alanında bulabilirsiniz. Masaüstü yada dizüstü bilgisayardan twitter.com adresine giriş yapıldığında, gündemler Anasayfa vakit akışı, Bildirimler, arama neticeleri ve profil sayfaları dahil olmak suretiyle bir oldukca yerde listelenir.

Gündemler iyi mi belirlenir?

Twitter gündem bir algoritmayla belirlenir ve varkabul edilen olarak, takip ettiğiniz şahıslara, ilgi alanlarınıza ve varbulunduğunuz koordinata gore sizin amacıyla şahsileştirilir. Bu algoritma, bir müddetdir yada günlük olarak tanınmış olanlar yerine, o anda tanınmış olan husus başlıklarını belirleyerek Twitter’da ilginızi en oldukca çekebilecek, meydana çıkan en yeni münakaşa husus başlıklarını keşfetmenizi sağlar.

Twitter.com, iOS yada Android üstünde belirli bir gündem koordinatu seçerek sizin amacıyla şahsileştirilmeyen gündemleri görüntülemeyi tercih edebilirsiniz (yönergeleri alçakta bulabilirsiniz). Konum gündemleri, belirli bir coğrafi seksiyonde tespit edilen şahıslar arasındaki tanınmış husus başlıklarını tarifler.

Twitter Hesabını Etkili Kullanma Yolları

Not: Twitter gündem temaslı Tweet adedi, algoritmanın gündemleri derecelendirmek ve saptamak amacıyla ehemmiyete almış bulunmuş olduğu etkenlerden bir tek bir tanesidir. Algoritma, aynı husus ile ilgilı gündemleri ve etiketleri birlikte kümeler. Sözgelişi, #MondayMotivation ve #MotivationMonday birliktece #MondayMotivation olarak sunulabilir.

# işareti ne manaya gelir?

Bazı gündemlerde kelimesin yada ifadenin önünde # işareti varbulunduğunu görebilirsiniz. Bu, etiket olarak adlandırılır ve bir husus başlığı hakkında varbulunduğunu işaretlemek amacıyla Tweetlere eklenmiş olur; böylece kullanıcılar söz husussu sohbeti aramada takip edebilir.

Gündemlerimde dünya yinelindeki ve yerel vakaları görür müyüm?

Evet, twitter.com, iOS yada Android üstünde hesaplarınıza giriş yaptığınızda gündemler, yeriniza ve takip ettiğiniz şahıslara bağlı olarak sizin amacıyla şahsileştirilir. Size yönelik şahsileştirmeden bağımsız olarak, gündemlerinizde dünya yinelinde ve yerel seviyede gerçekleşen pek oldukca haber faaliyeti ve söyleşi görüntülenir.

Belirli bir koordinata özgü gündemleri görebilir miyim?

Evet, belirli bir koordinata özgü gündemleri twitter.com, iOS yada Android üstünde görüntüleyebilirsiniz.

Gündemleri twitter.com üstünden görüntüleme:

Belirli bir koordinata özgü gündemleri göstermekamacıyla gündemler kutunuzdaki Değiştir unsurune tıklayın. Konumunuza ve takip ettiğiniz şahıslara bağlı olarak Bireyselleştirilmiş gündemleri sakla unsuruni yada yakın bir koordinat seçmek yada koordinatları aramak amacıyla Değiştir unsuruni seçebilirsiniz.

iOS amacıyla Twitter vesilesiyle gündem ayarlarınızı plmanayak amacıyla:

Üst menüde profil sembolnize dokunun.
Ayarlar ve saklılık unsurune, peşinden İçerik seçimleri unsurune dokunun.
Keşfet altındaki Gündemler unsurune dokunun.
Senin amacıyla gündemler unsurunun doğrultusundaki kaydırıcıyı sürükleyerek şahsileştirilmiş gündem hususi halini açabilir ve bu gündemleri temin edebilirsiniz.
Özellik dönem dışı bırakıldıysa, Konum değiştir unsurune dokunarak yerinizu değiştirebilirsiniz. Arama kutusuna istediğiniz gündem yerini makalen yada listeden seçin.
Android amacıyla Twitter vesilesiyle gündem ayarlarınızı plmanaya:
Üst menüde, gezinti menüsü sembolsini yada profil sembolnizi görürsünüz. Sizde hangi sembol var ise ona dokunup, Ayarlar ve saklılık unsuruni seçin.
İçerik seçimleri unsurune dokunun.
Keşfet altındaki Gündemler unsurune dokunun.
Senin amacıyla gündemler unsurunun doğrultusundaki kaydırıcıyı sürükleyerek şahsileştirilmiş gündem hususi halini açabilir ve bu gündemleri temin edebilirsiniz.
Özellik dönem dışı bırakıldıysa, Konum değiştir unsurune dokunarak yerinizu değiştirebilirsiniz. Arama kutusuna istediğiniz gündem yerini makalen yada listeden seçin.

Not: Tercih ettiğiniz ülkeyi yada şehri bulamıyorsanız, söz mevzusu coğrafi bölgeden sıralama halletmeye kafi gelecek kadar Tweet almıyoruz anlama gelir.  Gelişmiş Twitter Arama operatörlerini kullanarak herhangi bir mevzu başlığı ile ilgili mahalli Tweetleri arayabilirsiniz.

kaynak twitter

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • admin3 ay önce
  • 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye geçerken, inovasyonun süratli hızına o denli alıştık ki, her zamankinden daha etkili ve verimli teknolojik çözümler beklemeye devam ediyoruz. https://teknoone.net/akilli-teknoloji-nedir-ve-faydalari-nelerdir/