e
sv

Twitter Pazarlama Stratejileri

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Twitter gündem

Twitter Pazarlama Stratejileri

Twitter pazarlama stratejisi, toplumsal medya platformu vasıtasıyla alıcı kişileriniz, izleyicileriniz ve takipçileriniz için içerik oluşturma, yayınlama ve dağıtma merkezli bir plandır. Bu tür bir stratejinin amacı yeni takip edenleri ve potansiyel müşterileri çekmek, dönüşümleri çoğaltmak, marka bilinirliğini çoğaltmak ve satışları artırmaktır.

Twitter pazarlama stratejisi oluşturmak, başka bir toplumsal medya pazarlama stratejisi oluştururken uyguladığınız adımları izlemenizi gerektirir.

Twitter pazarlama stratejisi oluşturmak

twitter pazarlama stratejisi oluşturmada son adım

 1. Profilinizi Özelleştirin ve Markalayın

  Birisi şirketinizin Twitter profiline baktığında, otomatikman size ilişkin bulunduğunu bilmesini istersiniz. Doğrusu Twitter profilinizi logonuz, renkleriniz ve birleştirmek istediğiniz diğeri tanımlanabilir ve akılda kalıcı ayrıntılarla özelleştirmeli ve markalamalısınız. Profilinizi özelleştirebileceğiniz birkaç konum vardır.

 2. Twitter Listeleri Oluşturun

  Herhangi bir kullanıcının oluşturma ve görüntüleme kabiliyetine haiz olduğu bir Twitter Sıralaması, seçtiğiniz ve belirli kategorilerde bir araya getirdiğiniz organize bir Twitter hesabı grubudur.
  Twitter Listeleri, yalnızca belirli hesapları kovuşturmak istiyorsanız harikadır. Yayınlarınızı, etkileşimlerinizi ve içeriklerini kolayca inceleyebilmeniz için listelerinizi iş ilhamı, rakipler ve hedef kitle şeklinde gruplara ayırabilirsiniz.

 3. Bir Twitter Sohbeti Düzenleyin

  Takipçilerinizle etkileşime geçmek, bir mevzuyu tartışmak, bir topluluk duygusu oluşturmak ve kitlenizden fikirlerini yada üstünde çalıştığınız bir şey hakkında informasyon almak için bir Twitter sohbeti planlayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Bir Twitter Sohbeti barındırmak için bir mevzu seçmeniz, sohbetin gerçekleşmesi için bir saat ve tarih ayarlamanız ve söyleşi için bir hashtag oluşturmanız gerekir. Bu bilgileri takipçilerinizle bir tweet’te, web sitenizde, Twitter biyografinizde ve başka bir yerde paylaşabilirsiniz. Twitter Sohbete katılmak isteyen tamamımız, benzersiz hashtag’inizi arayarak ve hashtag’lerini tweet’lerine ilave ederek kendi yorumlarınızı ve düşüncelerinizi paylaşarak, seçtiğiniz mevzuyla ilgili tüm yanıtları, soruları ve yorumları görüntüleyebilmelidir.

 4. Web Sitenize Trafik Çekin

  Twitter, web sitenize trafik yönlendirmenize destek olabilir. Web sitenizin URL’sini profilinize eklemenin yanı sıra tweet’lerinize web sayfalarınıza ve bloglarınıza bağlantılar eklemenin birkaç yolu vardır. Dönüşümleri ve satışlarınızı artırmanıza destek olmak için platformu web sitenize yönlendirmek için platformu kullanabileceğiniz bazı yollar vardır.

 5. Takipçi Sayınızı Meydana getirmeye Odaklanın

  Anlatmaya gerek yok, ne kadar fazlaca Twitter takipçiniz var ise, içeriğinize o denli fazlaca kişi bakıyor ve onlarla etkileşime giriyor. Twitter’da takip sayınızı oluştururken marka bilinirliğini çoğaltmak ve web sitenize daha oldukça trafik yönlendirmek için daha iyi bir şansınız olacak.

Twitter’Da Pazarlama

Twitter bildiğimiz gibi bir sosyal medya adresidir. Twitter dışındaki sosyal medya adreslerinin kısıtlı olması sebebi ile Twitter daha gözde ve zevkli hale gelmiş bulunmaktadır. Twitter üzerinden pazarlama yapılır mı diye düşünürsek evet twitter  pazarlama açısından güzel olabilir ancak oldukça zor olabilir.

Twitter Hesabından Pazarlama

Twitter’da pazarlama yapmak için öncelikle sabır ve iyi fikirler gerekmektedir. Bu iyi fikirlerin yanı sıra monitoring yapabilmek için araçlar bulundurmanızda önemlidir. Her yerde olduğu gibi burada da pazarlama doğru strateji ile güzel olabilir. Genellikle büyük hesaplar takipçi kazanır ama takip etmez böylelikle popülerlik seviyesi artar. Pazarlama yapmak için öncelikle kategori kısmınızı kişisel olarak planlamalısınız. Böylelikle hedef kitlenizi yükseltebilirsiniz.

Monitoring İçin Gerekli Araçlar Nelerdir?

Hedef kitlenizi yükseltmek için bazı araçlara ihtiyaç olduğunu söyledik. Bu ihtiyaçlar için  ilk önce monitoring için kullanabileceğiniz bazı programlara bakalım.  Bu programlar Tweetdeck ve Twitterfall olarak iki programdır. Bu programlar üzerinden anahtar kelimeler sayesinde paylaşılmış olan tweetleri takip edebilirsiniz. Bu tarz tweetlere hızlı cevap vermek veya atılan istekleri hızlı takip etmek sayfanızın farkındalığını arttıracaktır.

Pazarlamada Tweetler Ne Kadar Etkili?

Başında belirttiğimiz gibi Twitter diğer sosyal medya hesaplarından daha geniş kapsamlı bir mecradır. Bu nedenle ne kadar tweet ararsanız o kadar popülerliğiniz artar. Twitter pazarlama konusunda da  ne kadar tweet atarsanız o kadar çok satış yapabilir ve gözde bir sayfa olabilirsiniz.  Satış yapabilmek için sabırlı olmanız sizin için iyi olacaktır.

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

 1. akıllı teknoloji Akıllı Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü sanayi devriminden beşinciye
 2. Kilo Verme Uygulamaları En İyi Android Kilo Verme Uygulamaları – TeknoONE 2021 Hedeflerinize Ulaşmanıza Destek Olacak En İyi Kilo Verme Uygulamaları Kilo verme uygulamaları, …
 3. twitter pazarlama Teknoone.net size ihtiyac duyulan bütün verileri parasız bir durumda sunacaktır. Ek olarak eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza olanak sağlar.
 4. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı bereketli bir yeniişler

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli