Twitter Pazarlama Stratejileri

Twitter gündem

Twitter Pazarlama Stratejileri

Twitter pazarlama stratejisi, toplumsal medya platformu vasıtasıyla alıcı kişileriniz, izleyicileriniz ve takipçileriniz için içerik oluşturma, yayınlama ve dağıtma merkezli bir plandır. Bu tür bir stratejinin amacı yeni takip edenleri ve potansiyel müşterileri çekmek, dönüşümleri çoğaltmak, marka bilinirliğini çoğaltmak ve satışları artırmaktır.

Twitter pazarlama stratejisi oluşturmak, başka bir toplumsal medya pazarlama stratejisi oluştururken uyguladığınız adımları izlemenizi gerektirir.

Twitter pazarlama stratejisi oluşturmak

twitter pazarlama stratejisi oluşturmada son adım

 1. Profilinizi Özelleştirin ve Markalayın

  Birisi şirketinizin Twitter profiline baktığında, otomatikman size ilişkin bulunduğunu bilmesini istersiniz. Doğrusu Twitter profilinizi logonuz, renkleriniz ve birleştirmek istediğiniz diğeri tanımlanabilir ve akılda kalıcı ayrıntılarla özelleştirmeli ve markalamalısınız. Profilinizi özelleştirebileceğiniz birkaç konum vardır.

 2. Twitter Listeleri Oluşturun

  Herhangi bir kullanıcının oluşturma ve görüntüleme kabiliyetine haiz olduğu bir Twitter Sıralaması, seçtiğiniz ve belirli kategorilerde bir araya getirdiğiniz organize bir Twitter hesabı grubudur.
  Twitter Listeleri, yalnızca belirli hesapları kovuşturmak istiyorsanız harikadır. Yayınlarınızı, etkileşimlerinizi ve içeriklerini kolayca inceleyebilmeniz için listelerinizi iş ilhamı, rakipler ve hedef kitle şeklinde gruplara ayırabilirsiniz.

 3. Bir Twitter Sohbeti Düzenleyin

  Takipçilerinizle etkileşime geçmek, bir mevzuyu tartışmak, bir topluluk duygusu oluşturmak ve kitlenizden fikirlerini yada üstünde çalıştığınız bir şey hakkında informasyon almak için bir Twitter sohbeti planlayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Bir Twitter Sohbeti barındırmak için bir mevzu seçmeniz, sohbetin gerçekleşmesi için bir saat ve tarih ayarlamanız ve söyleşi için bir hashtag oluşturmanız gerekir. Bu bilgileri takipçilerinizle bir tweet’te, web sitenizde, Twitter biyografinizde ve başka bir yerde paylaşabilirsiniz. Twitter Sohbete katılmak isteyen tamamımız, benzersiz hashtag’inizi arayarak ve hashtag’lerini tweet’lerine ilave ederek kendi yorumlarınızı ve düşüncelerinizi paylaşarak, seçtiğiniz mevzuyla ilgili tüm yanıtları, soruları ve yorumları görüntüleyebilmelidir.

 4. Web Sitenize Trafik Çekin

  Twitter, web sitenize trafik yönlendirmenize destek olabilir. Web sitenizin URL’sini profilinize eklemenin yanı sıra tweet’lerinize web sayfalarınıza ve bloglarınıza bağlantılar eklemenin birkaç yolu vardır. Dönüşümleri ve satışlarınızı artırmanıza destek olmak için platformu web sitenize yönlendirmek için platformu kullanabileceğiniz bazı yollar vardır.

 5. Takipçi Sayınızı Meydana getirmeye Odaklanın

  Anlatmaya gerek yok, ne kadar fazlaca Twitter takipçiniz var ise, içeriğinize o denli fazlaca kişi bakıyor ve onlarla etkileşime giriyor. Twitter’da takip sayınızı oluştururken marka bilinirliğini çoğaltmak ve web sitenize daha oldukça trafik yönlendirmek için daha iyi bir şansınız olacak.

Twitter’Da Pazarlama

Twitter bildiğimiz gibi bir sosyal medya adresidir. Twitter dışındaki sosyal medya adreslerinin kısıtlı olması sebebi ile Twitter daha gözde ve zevkli hale gelmiş bulunmaktadır. Twitter üzerinden pazarlama yapılır mı diye düşünürsek evet twitter  pazarlama açısından güzel olabilir ancak oldukça zor olabilir.

Twitter Hesabından Pazarlama

Twitter’da pazarlama yapmak için öncelikle sabır ve iyi fikirler gerekmektedir. Bu iyi fikirlerin yanı sıra monitoring yapabilmek için araçlar bulundurmanızda önemlidir. Her yerde olduğu gibi burada da pazarlama doğru strateji ile güzel olabilir. Genellikle büyük hesaplar takipçi kazanır ama takip etmez böylelikle popülerlik seviyesi artar. Pazarlama yapmak için öncelikle kategori kısmınızı kişisel olarak planlamalısınız. Böylelikle hedef kitlenizi yükseltebilirsiniz.

Monitoring İçin Gerekli Araçlar Nelerdir?

Hedef kitlenizi yükseltmek için bazı araçlara ihtiyaç olduğunu söyledik. Bu ihtiyaçlar için  ilk önce monitoring için kullanabileceğiniz bazı programlara bakalım.  Bu programlar Tweetdeck ve Twitterfall olarak iki programdır. Bu programlar üzerinden anahtar kelimeler sayesinde paylaşılmış olan tweetleri takip edebilirsiniz. Bu tarz tweetlere hızlı cevap vermek veya atılan istekleri hızlı takip etmek sayfanızın farkındalığını arttıracaktır.

Pazarlamada Tweetler Ne Kadar Etkili?

Başında belirttiğimiz gibi Twitter diğer sosyal medya hesaplarından daha geniş kapsamlı bir mecradır. Bu nedenle ne kadar tweet ararsanız o kadar popülerliğiniz artar. Twitter pazarlama konusunda da  ne kadar tweet atarsanız o kadar çok satış yapabilir ve gözde bir sayfa olabilirsiniz.  Satış yapabilmek için sabırlı olmanız sizin için iyi olacaktır.

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

 1. akıllı teknoloji Akıllı Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü sanayi devriminden beşinciye
 2. Kilo Verme Uygulamaları En İyi Android Kilo Verme Uygulamaları – TeknoONE 2021 Hedeflerinize Ulaşmanıza Destek Olacak En İyi Kilo Verme Uygulamaları Kilo verme uygulamaları, …
 3. twitter pazarlama Teknoone.net size ihtiyac duyulan bütün verileri parasız bir durumda sunacaktır. Ek olarak eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza olanak sağlar.
 4. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı bereketli bir yeniişler

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Mehmet4 hafta önce
 • Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

  akıllı teknoloji

   Akıllı Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü sanayi devriminden beşinciye  

  Kilo Verme Uygulamaları

   En İyi Android Kilo Verme Uygulamaları – TeknoONE 2021 Hedeflerinize Ulaşmanıza Destek Olacak En İyi Kilo Verme Uygulamaları Kilo verme uygulamaları, …  

  twitter pazarlama

   Teknoone.net size ihtiyac duyulan bütün verileri parasız bir durumda sunacaktır. Ek olarak eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza olanak sağlar.  

  wordPress site hızlandırma

   WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı bereketli bir  

  Hemşire Maaşı

  Ne Kadar Oldu Hangi Hemşireler Kaç TL Maaşlar Alıyorlar? Hemşire Maaşı Ne Kadar Oldu Hangi Hemşireler Kaç TL Maaşlar Alıyorlar?  

  Doktor Maaşları

  Hangi Doktor Ne Kadar Maaş Alıyor Tabip Maaşları Hangi Tabip Ne Kadar Maaş Alıyor yeni işler web sitemiz  

  Öğretmenlik Maaşları

  Kıdem Yılına Göre Maaş Öğretmenlik Maaşları Kıdem Yılına Bakılırsa Maaş yeni işler web sitemiz daha detay için tıkla  

  Emekli Maaşı

  Hesaplama Nasıl Oluyor Emekli Maaşı Hesaplama Iyi mi Oluyor yeni işler web sitemiz

  kiralık vinç Ülkemizde son yıllarda artan fabrika sayısı beraberinde bazı zorlu iş alanları da doğurmuştur. Bazı alanlarda insanlar yetersiz kaldığından dolayı elektrik ile çalışan cihazlar veya aletler devreye girmektedir. Bu elektrikli aletlerden biri ise vinçtir. Vinçler yardımıyla insanlar birçok işi daha rahat ve daha kısa sürede tamamlayabilmektedir anadolu yakası kiralık vinçler

  Yapılan araştırmalarda, vinç kullanımının artması ile çalışanlarda meydana gelen sakatlık veya yaralanma sayılarında belirgin düzeylerde azalma olduğu gözlendiği. vinç kiralama Bu ve benzeri etkenlerden dolayı vinç kullanmak, toplum içinde çevre içinde çok yararlıdır ve iş kayıplarını azalttığı için ülke menfaatleri için de çok uygundur. Biz Yön Vinç olarak 7 24 siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz avrupa yakası kiralık vinçler

  Oto Kurtarma Araç tamiri, bakımı ve onarımı gibi konularda başarılı yol yardım hizmeti, her zaman için tercih edilmelidir.

  Oto çekici Yol yardımı hizmetinde, konusunun uzmanı usta ekipler, akü, lastik, motor, elektrik ve benzeri birçok konuda, en iyi yardımı gerçekleştirmektedir. Oto Kurtarıcı Usta olan elemanlarımız, işlerin yetişmesi için, etkili çalışma kategorilerini tercih etmektedir.

  Ekibimizde Müşteriye Önem Verilmektedir Motor Çekici

  Altınkaya Her sektörde olduğu gibi, oto kurtarma sektöründe de, en büyük reklam müşteri memnuniyetidir. Şehirler arası çekici firmamız, küçük araçlarla, küçük arızaları tamir edebildiği gibi, büyük araç kurtarma çekici işlemlerini de gerçekleştirmektedir.,

  Bu Hizmet Yazılarına Bakın

  konu dışı olucak ancak bu hizmete bir bakmanızı tavsiye ederiz  güvenlik kamerası Yeni Nesil Anons Sistemi Güvenlik açısından maksimum seviyede olan ve yeni nesil anons sistemleri içerisinde değerlendirilen Honeywell acil anons sistemi uyarı özelliği bakımından diğer seçeneklerden çok daha etkili özelliklere sahiptir.

  f5market.com Güvenlik açısından günün her saatinde maksimum güvenlik imkanı sunan Honeywell acil anons sistemi yedek parça ve servis imkanına sahiptir. Honeywell marka cihazların servis ve yedek parça kategorisindeki bütün sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz konu dışı olucak ancak bu hizmete bir bakmanızı tavsiye ederiz hırsız alarm sistemi

  Firmamızın uzmanlık alanı sadece kurulum ile sınırlı bir değildir. Kurulum sonrası Honeywell acil anons sistemi için gerekli servis işlemleri ve yedek parça temininin yanı sıra, kurulum işlemi için gerekli bütün teçhizatlar firmamız tarafından temin edilmektedir konu dışı olucak ancak bu hizmete bir bakmanızı tavsiye ederiz yangın algılama sistemi