e
sv

Twitter, tweet cevaplarına reklam eklemeyi planlıyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Twitter, platformda daha fazla reklam görünümü üzerinde çalışıyor. Tanınan toplumsal medya platformu tarafından yapılan yeni bir açıklamaya nazaran de artık Twitter üzerinde yaptığınız konuşmalar sırasında reklam görebileceksiniz.

Twitter gelir eseri önderi Bruce Falck’ın The Verge’e yaptığı açıklamalara nazaran artık tweet cevapları ortasında reklam görülebilecek. Falck’a nazaran reklam gösterimi şu an için birtakım kullanıcılarda test ediliyor ve şayet bu testin bir parçasıysanız bir tweet’in altındaki birinci, üçüncü yahut sekizinci cevaptan sonra reklamlar görebilirsiniz.

“İçerik üreticileri ve reklam verenlere takviye için deneniyor”

Twitter’ın açıklamalarına nazaran bu durum, “İçerik üreticileri ve reklam verenler için bedel yaratmak ve teşvikleri artırmak” için çok büyük bir fırsat.

Şirket, bu durumun Twitter kullanımını nasıl etkileyeceğini anlamak için daha kapsamlı testleri önümüzdeki aylarda yapmayı düşündüğünü söyledi. Falck bununla ilgili, “Alakalı reklamları, farklı frekansları, ekleme noktalarını test edeceğiz. Bunun akabinde öğrendiklerimizi inceleyeceğiz ve kalıcı hâle getirip getirmeyeceğimize karar vereceğiz. Bunu, reklam verenler ve içerik üreticileri için denemekten heyecan duyuyoruz” sözlerini kullandı.

Yukarda da görüldüğü üzere Twitter şahsileştirilmiş reklamlar getirmek istiyor. Örneğin, “yemekler” hakkında konuşuyorsanız platform size bununla ilgili reklam gösterecek.  

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli