e
sv

Twitter’da yeni periyot: Jack Dorsey bırakıyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bilhassa pandemi devrinde kıymetli bir yükseliş yaşayan ve faal kullanıcıları gelire çevirmesini bilen Twitter yeni bir periyoda geçiş yapıyor. Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO misyonunu yürüten Jack Dorsey vazifesini bıraktığını duyurdu.

Jack Dorsey veda etti

Evan Williams ile birlikte Twitter’ı kuran Jack Dorsey, 2015 yılında Dick Costolo’dan boşalan CEO vazifesini devralmıştı. Şimdi Twitter’ın kâra geçemediği bir periyotta gelen Jack Dorsey’in tıpkı anda Square CEO’su olması da tenkitlere neden olmuştu.

Mali dengeyi sağlayabilmek ismine büyük işten çıkarmalar gerçekleştiren Jack Dorsey bir orta platformu satmayı da denemişti. Disney ve Google üzere devlerin teklif getirdiği Twitter sonrasında meskeninde kaldı. Güzel ki de kaldı çünkü yükseliş de bu noktadan sonra başladı.

Jack Dorsey’in en değerli atılımı 280 karakter sonu diyebiliriz. Bu periyotta Vine ve Periscope kapanarak platforma entegre oldu. Bitcoin ile bahşiş, Harika Followers ve Twitter Blue gelir modelleri de tekrar bu devirde hayata geçti.

Son çeyrekte yüzde 40 büyüme yaşayan platformun kullanıcı sayısı da 211 milyon oldu. 2 yıl içerisinde 315 milyon kullanıcı ve 3 milyar dolar gelir gayesi konmuştu. Yeni CEO için ismi geçen teknoloji şefi Parag Agrawal’ın önünde kuvvetli bir yol var. Jack Dorsey’in ise kripto para projelerine odaklanacağı varsayım ediliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli