Twitter’da yer imlerini düzenlemeye yardımcı olan araç: Dewey

Twitter’ın bookmarks, şu demek oluyor ki yer imleri özelliğinden haberdar olmayan Twitter kullanıcısı yoktur diye düşünüyorum. Sadece bilmeyenler için ufak bir özet geçmek istiyorum. Bookmarks, yer imleri anlamına geliyor ve bu hususiyet yardımıyla kullanıcılar, hemen sonra okumak suretiyle veya anımsamak istedikleri tweetl’eri profillerinde arşivleyebiliyor. Sadece bu tweet’ler bir süre sonrasında birbirine karışıyor ve arananı bulmak da epey zor hale geliyor. Dewey isminde çalgı, bu sorunu ortadan kaldırarak yer imlerini tertipli bir hale getirmeyi amaçlıyor.

Enstruman, bir Chrome eklentisi olarak hizmet veriyor

Dewey, ferdin bütün Twitter yer imlerini favori not alma araçlarında aramayı, düzenlemeyi ve paylaşmayı kolaylaştırıyor. Enstruman bir Google Chrome eklentisi olarak hizmet veriyor, Chrome Internet Store’dan indirdiğiniz Dewey’yi herhangi bir ücret ödemeden tarayıcınıza kurabiliyorsunuz. Kurmanız için ilk yapmanız ihtiyaç duyulan şey Dewey’nin Twitter hesabınıza erişmesine izin vermek. Hemen sonra menüdeki yer imleri, şu demek oluyor ki Bookmarks bölümüne giderek en üstten bulunan “Grab Bookmark” bölümüne tıklıyorsunuz. Böylelikle Dewey, yer imlerine eklediğiniz tweet’leri kendine eklemiş oluyor.

Yer imlerine eklediğiniz tweet’leri kategorilere ayırabiliyorsunuz

Bundan daha sonra ise tarayıcı üstündeki uzantıya tıklamanız gerekiyor ve tıkladığınız süre yer imlerine eklemiş olduğunuz tweet’leri orada görebiliyorsunuz. Bu tweet’leri istediğiniz şeklinde kategorize edebiliyor, hepsine ayrı ayrı etiketler ekleyebiliyorsunuz. İsterseniz tweet’in altında bulunan kutucuğa tıklayarak tweet’i arşivleyebiliyor ya da başka bir dosyaya taşıyabiliyorsunuz. Bu tweet’leri başka platformlarda da rahatça paylaşabiliyorsunuz.

Tatbik şu anda beta sürümünde ve kullanım için herhangi bir ücret istek edilmiyor. Bana kalırsa ciddi anlamda da kolaylık sağlıyor ve mütevazi tasarımı, bu kolaylığı birazcık daha üste taşıyor.

Şayet siz de Twitter’ın yer imleri hususi durumunu çoğunlukla kullanıyorsanız ve bu bölümün tertipli olmasını seviyorsanız Dewey’ye buradan göz atabilirsiniz.

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

  1. akıllı teknoloji Akıllı Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
  2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir … https://teknoone.net/en-iyi-android-kilo-verme-uygulamalari/

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli