e
sv

Uncharted: Legacy of Thieves Collection, PS5 ve PC’ye Geliyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Sony, PlayStation Showcase 2021 etkinliğinde Uncharted: Legacy of Thieves Collection oyununun hem PC hem de PlayStation 5 için geleceğini duyurdu. Oyun paketi içerisinde hem Uncharted 4: A Thief’s End hem de Uncharted: The Lost Legacy yer alırken her iki oyun da yenilenmiş olarak oyuncuların karşısına çıkacak.

Oyuncuların bu tekrar üretimlerde ne çeşit yükseltmeler bekleyebileceği konusunda rastgele bir bilgi paylaşılmadı. Fragmanda görüldüğü üzere grafiklerde bir gelişme olduğu ise gözlerden kaçmıyor. İki oyunda ışın izleme üzere teknolojiler uygulanabileceğini kestirim edebiliriz.

Uncharted 4, Kaptan Avery’nin uzun müddettir kayıp hazinesini arayan Nathan Drake’i yeni bir maceraya sokuyor. The Lost Legacy ise Uncharted 4’ten bağımsız bir genişleme. Burada oyuncular, Nadine Ross ile Hindistan’ın sıradağlarında Ganesh’in Tusk’unu avlayan Chloe Frazer rolünü üstlenecek.

Iron Galaxy, bu koleksiyonun PC’ye transferini üstleniyor. Oyun, Horizon: Zero Dawn ve Days Gone’dan sonra PC’ye özel üçüncü PlayStation oyunu olarak sayılıyor. Ne yazık ki, orjinal Uncharted oyunları, en azından şimdilik PC tarafında hala eksik. Bu manada PC oyuncularının seriyle geçmişinden kopuk bir başlangıç yapacağını söylemeliyiz.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection, 2022 yılının başlarında PS5 ve PC platformlarına gelirken PS5 için lansmanın biraz daha erken yapılacağı tabir ediliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli