Üniversite Açılacak Mı

üniversite açılacak mı Normalleşmeye geçilmesi ile birlikte üniversitelerin açılacağı tarih de merak konusu oldu. Bilindiği benzer biçimde, Kovid-19 tedbirleri kapsamında üniversitelerde uzaktan öğrenim sürdürülüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın peşinden öğrencilerin yanıtını aradığı “Üniversiteler ne zaman açılacak?” sorusuna açıklık getirdi. Erdoğan, 2021-2022 öğrenim öğretim yılında üniversitelerin açılacağı tarihi duyurdu. İşte, yüz yüze eğitimde son vaziyet ve 2021-2022 üniversitelerin açılacağı tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu 2021 Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu!

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydana getirmiş olduğu açıklamaların peşinden araştırılıyor. Kovid-19 önlemleri kapsamında üniversitelerde uzun bir süredir uzaktan öğrenim sürdürülüyor. 1 Haziran itibarı ile normalleşmenin başlamasıyla, üniversiteler açılacak mı konusu da öne çıkmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararları duyururken 2021-2022 öğrenim öğretim yılında üniversitelerin açılacağı tarihi resmen duyurdu. İşte, 2021-2022 üniversiteler ne zaman açılacak konusuyla ilgili gelişmeler ve yüz yüze eğitimde son vaziyet

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın peşinden normalleşme takvimi açıklamaları kapsamında, üniversitelerin, 2021-2022 öğrenim öğretim yılı akademik takviminin 13 Eylül 2021 tarihi itibarı ile başlayacağını bildirmişti.

YÖK’TEN AŞI TALEBİ

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

Yükseköğretim Kurulundan, Sağlık Bakanlığına gönderilen yazıda, bütün dünya ülkeleri ile birlikte Türkiye’nin de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) küresel salgını ile bir yılı aşkın süredir mücadele ettiğine dikkat çekildi.

Sağlık sisteminin dirençli alt yapısı, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumların ve sıhhat çalışanlarının fedakarca gayretleri ve etkin yönetişim desteği ile küresel salgın ile mücadelede ülkenin başarılı olduğunun görüldüğü vurgulanan yazıda, bununla birlikte topyekun normalleşme sürecine geçilmesinin yalnız aşılanmanın yaygınlaşmasıyla ihtimaller içinde olacağı belirtildi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli