e
sv

Ünlü YouTuber Jahrein’e CHP Genel Liderinden telefon: Süreç Başlatıldı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Geçtiğimiz periyotlarda Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca’nın bir vatandaşla küfür, hakaret ve tehdit içeren konuşmasının ortaya çıkmıştı. Mevzuyla ilgili reaksiyonlar tabi ki anında geldi. Toplumsal medyada da olay olan hususa ünlü YouTuber Jahrein de reaksiyon göstermişti. Jahrein, “Mevki sahiplerinin vatandaşla bu türlü konuşma hakkı yok!” diyerek sert bir biçimde yansısını ortaya koymuştu.

Ortadan vakit geçse de artık husus tekrar gündemde. Jahrein, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’ndan mevzuyla ilgili karşılık beklediğini söylemişti. Görünüşe nazaran beklenen karşılık gelmiş. Kemal Kılıçdaroğlu, ünlü yayıncıyı şahsen arayarak mevzuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Jahrein’e Kemal Kılıçdaroğlu’ndan telefon: Süreçler başlatıldı

Jahrein bu süreçte yapılan açıklamalarını kendi Twitter hesabından paylaştı. İşte o açıklamalar:

Az evvel CHP’den aradılar. Sn. Kemal Kılıçdaroğlu telefonun öbür ucundaydı. Kendisiyle biraz sohbet ettik. Hassas olduğumuz Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca hakkında parti içi gerekli süreçleri başlattıklarını söylediler. Hususun takipçisi olanlara duyurulur! Kendisine, gençlerin bilhassa bu mevzularda çok titiz olduklarını, iktidarın yaptığı “benden olanı korurum” tutumuna karşı olduklarını anlattım. O denli olmadıklarını, sırf ağır gündemden dolayı bu hususa yeni değinebildiklerini iletti. Şimdiden geleceğin iktidarından hesap sorabilmemiz demokrasi ismine çok değerli. Bu mevzuda bana takviye olan, partizanlıktan uzak, pak bir gelecek aşkı ile yanıp tutuşan tüm gençlere teşekkür ederim. Aslında aranan ben değildim, sizdiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli