e
sv

USB-C İlişkili iPad Küçük 6 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple, iki buçuk yıllık ortanın akabinde sonunda iPad küçük tabletini yeniliyor. Yeni piyasaya sunulan küçük 6 modeli 8.3 inç ekrana, daha ince çerçevelere ve yuvarlatılmış köşelere sahip. Ayrıyeten yeni küçükte fizikî bir ana düğme yer almıyor.

Geçen yıl tanıtılan iPad Air’de olduğu üzere, Touch ID sensörü artık güç düğmesinde bulunacak. En değerlisi ise Lightning irtibat noktası artık kullanılmıyor ve yerini bir USB-C ilişki noktasına bırakıyor.

Yeni iPad küçük 500 nit parlaklığa, P3 geniş renk gamına, yansıma önleyici ekran kaplamasına, True Tone ve tam laminasyona sahip bir Liquid Retina ekranla birlikte geliyor. Bunun yanında tablette artık stereo hoparlörler kullanılıyor, bu nedenle görüntü izlemek artık çok daha keyifli olacak.

Apple, ses düğmelerini aygıtın üstüne taşıdı ve bunun bir nedeni var. Yeni kuşak tabletle ikinci kuşak bir Apple Pencil kullanılabiliyor ve bu kalemi aygıtın sağ tarafına manyetik bir formda takmak mümkün.

iPad küçük 6, evvelki kuşak küçük modeline kıyasla %80 daha yüksek performans sunan A15 Bionic çip tarafından destekleniyor. Ek olarak kamera tarafında da bir geliştirme yapılmış ve 12 megapiksel ön kameraya sahip.

iPad küçük 6 Fiyatı

Yeni jenerasyon küçük modeli dar çerçeveli iPad Pro’ya daha çok benzeyen yeni dizaynıyla birlikte 499 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. Son olarak mor, pembe, şampanya rengi “yıldız ışığı” ve uzay grisi renk seçenekleri sunulacağını belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli